تفاوت قهوه سرد با آیس کافی چیست؟


قهوه سرد را کشف کنید

قهوه سرد در عادات اکثری از افراد نیست.. به طور کلی، زمانی در مورد قهوه سرد در اطرافم کلام می شود، واکنش ها زیاد متفاوت است. چرا ؟ صرفا به این عامل میباشد که مردم صرفا به یک فنجان قهوه داغ فکر می شاید میتوان گفت که قهوه سرد دوچندان اکثر از قهوه داغ لذت بخش است.

قهوه سرد چیست؟

  Cold brew یا قهوه سرد یک کلمه و واژه انگلیسی است (که عاشقان قهوه از آن به کار گیری می کنند) و به معنای قهوه دم کرده سرد است. از همین رو، همانطور که از نام آن پیداست، این یک روش دم نمودن قهوه می باشد که نیازی به آب داغ ندارد.

خواص قهوه

بنابراین، قهوه آسیاب شده بهتر هست در آب سرد یا این که در دمای اتاق دم کنید. هنگامی آب داغ وجود ندارد روغن و عطر قهوه برای مدت طولانی جذب می شود. به همین برهان میباشد که تهیه و تنظیم قهوه اهمیت شیوه سرد دم یکسری ساعت دوران می برد.

چرا بایستی برای قهوه سرد اکثر همت کنید

چند ساعت برای صحیح کردن قهوه؟ احتمالاً از خود می‌پرسید که برای یک سری ساعت قهوه دم کردن سرد چه چیزی اضطراری است… بسته به امر پخت، قهوه و اندازه آسیاب خاص، 8 تا 20 ساعت طول می‌کشد.

احتمالاً می دانید که طریق های متعددی به جهت تنظیم قهوه وجود دارد: اسپرسو، قهوه فیلتر v60، فرنچ پرس و غیره. هر کدام از همین نحوه ها مزایا و معایبی دارند، البته مهمتر از همه، هر کدام از آن ها به صریح شدن جنبه های یگانه قهوه یاری می کند.

مطالب پیشنهادی  پمپئو در میان افزایش سن ویروس کرونا ، مهمانی های تعطیلات را در وزارت امور خارجه برگزار می کند

مزایا و معایب قهوه سرد دم

اشکال اهمیت این روش بدیهی هست دوران پخت یا حداقل دوران دم نمودن هست که فراوان عالی است. چنانچه هوس قهوه دارید، در حال حاضر، بلافاصله برنده نخواهید شد.

اگر بخواهیم تنها یک مزیت بدهیم، همین هست که قهوه ای که به این نحوه درست می شود به همان ترازو خوب است ولی همین روشی می باشد که به جهت کلیه در دسترس است: شما به مواد زیادی نیاز ندارید و دوچندان بی آلایش است.

به علاوه، قهوه را می توان به جهت یک‌سری روز خنک کرد… اگر در هر هنگامی از روز یک نوشیدنی با طراوت می خواهید، خوب است!

طرز تهیه و تنظیم دمنوش سرد (بدون قهوه ساز)

تهیه قهوه سرد بصورت خانگی بی آلایش است. تو نیاز داری :

قهوه خوب (ترجیحا دانه ها)

آسیاب قهوه (اگر دانه قهوه شما)

آب (ترجیحا فیلتر شده)

ظرف

فیلترها (کاغذی یا قابل استعمال مجدد)

توصیه می کنیم در هر 10 میلی لیتر آب از 7 تا 8 گرم قهوه استفاده کنید… پس درصورتیکه 70 میلی لیتر آب در پیاله ریختید 50 تا 55 گرم قهوه اضافه کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که کمی سعی نیاز دارااست و ملاحظه کنید کدام یک از نظر طعم قهوه، زمان دم کردن، آسیاب کردن و غیره به جهت شما بهترین هست.

اندازه قهوه

قهوه می بایست درشت باشد … آسیاب می بایست مشابه آسیاب قهوه در فرنچ پرس باشد.

آسیاب کردن خیلی کوچک باعث به استخراج بیش از حد می شود و قهوه شما را تلخ می کند. از طرف دیگر، آسیاب بیش از حد غلیظ قهوه را به خوبی استخراج نمی کند و باعث می شود قهوه یه خرده نرم تر شود.

مطالب پیشنهادی  لیست محضر ازدواج و سالن عقد در سال 1400

برای به حداکثر رساندن عطر می بایست به قهوه اهمیت میزان مرغوب بودن بالا اهمیت رست برشته نسبتا نزدیک ترجیح دیتا شود.

دم کردن

سرد دم کردن باید دستکم 8 ساعت ارتفاع بکشد و می تواند تا 20 ساعت ارتفاع بکشد… این زمان سرد دم کردن به دو معیار بستگی دارد:

مقدار قهوه: هر چه قهوه کمتر باشد، مدت زمانه بیشتری می بایست مصرف شود.

می توانید بگذارید در دمای اتاق یا در یخچال.

مراحل اولیه

در اینجا فرآیند تنظیم یک نوشیدنی سرد را طبق دستوری که به کار گیری می شود نشان می دهیم:

فرض نمایید می خواهیم 1 لیتر نوشیدنی سرد آماده کنیم. در اینجا مراحلی وجود داراست که باید دنبال کنید:

80 گرم قهوه (درشت) آسیاب کنید

قهوه را در ظرفی (بطری خالی و غیره) قرار دهید.

1 لیتر آب در دمای اتاق بریزید.

همه چیز را به آرامی هم بزنید تا تمام تفاله های قهوه جذب شود

به دلخواه 8 تا 12 ساعت بگذارید بماند.

پس از انتها دم کردن، قهوه را صاف کرده و بگذارید خنک شود.

اگر قهوه بیش از حد در اینجا طولانی تر شود، می تواند باعث تلخی طعم شود. برای دم کردن در میان ساعت 18 تا 20 آن گاه از ظهر، حدود نیمی از قهوه را بشمارید.

اگر قهوه دم کرده خارج از سردخانه تنظیم شده است، به شما توصیه می کنم یک سری تکه یخ به نوشیدنی اضافه کنید!

دستگاه قهوه ساز سرد دم

اگر امر تهیه و تنظیم نوشیدنی های سرد را می خواهید که توسط متخصصان تایید شده و در بهترین وضعیت تهیه و تنظیم شده باشد، شما را به خرید قهوه ساز هاریو کلد دعوت می کنم.

مطالب پیشنهادی  به نظر می رسد بایدن آب سردی را بر روی وارن و سندرز که به کابینه پیوستند ریخت

این قهوه ساز بطری رخ برای تهیه و تنظیم نوسیدنی نو آیتم عشق شما ایده آل است. در واقع، قطع از اینکه استفاده از آن دوچندان آسان است، کافی می باشد قهوه سرد، در خور نامش و در بدو ورود حقیقتا خوشمزه درست کنید. به شرطی که امر پخت قهوه سرد را در راهبرد دنبال کنید و آن‌گاه از قهوه خوب استفاده کنید!

به سادگی فیلتر را دارای 55 گرم قهوه درشت لبریز نمایید و آن گاه بطری را اصلی حدود 700 میلی لیتر آب پر کنید. دم کردن می بایست 8 ساعت طول بکشد. در آنجا می توانید فیلتر مالامال از قهوه را بردارید و بگذارید بطری خنک شود.