ترامپ “مأیوس” همچنان به جنب و جوش درمورد راه اندازی مبارزات انتخاباتی بی اساس ادامه می دهد

افرادی که با او صحبت کردند گفتند که ترامپ ساعت و روز بین یک تمایل به ادامه جنگ و یک نگرش استعفا پذیرتر که تلاش های او در نهایت شکست خواهد خورد ساعت و روز در حال تردد است.

اما با نظرسنجی CNN ، تقریباً همه نزدیکان ترامپ گفتند که آنها اعتقاد داشتند که فقط کافی است که زمانی که او راهی پیدا می کند تا تصدیق کند رئیس جمهور نخواهد شد 20 ژانویه است – و گفتند که او احتمالاً ادعاهای بی اساس خود را یک انتخابات تقلبی

در آخرین روز ، مشاور مبارزات غیررسمی ترامپ ، یک متحد مذهبی ، یک فرماندار جمهوری خواه و شخصیت های محافظه کار رسانه ای همه بیرون آمده اند که می گویند در انتخابات بایدن پیروز شد و ترامپ باید حرکت خود را ادامه دهد.

در داخل کاخ سفید ، دوره فعلی احساس تکرار مجدد را به خود گرفته است ، زیرا کارمندان احساس وظیفه می کنند که به کار خود ادامه دهند و حتی پیروزی ترامپ را جشن بگیرند در حالی که رئیس جمهور وظایف رسمی خود را تا حد زیادی متوقف می کند.

هفته گذشته که ترامپ در محل اقامت کاخ سفید بود و در حال مشاهده مسیر وی برای دور دوم ریاست جمهوری بود ، کارمندان وی یک جشن زودرس در همسایه برگزار می کردند. منابع به CNN گفتند ، دفتر کارکنان ریاست جمهوری کاخ سفید ، واحدی که مسئول استخدام های اداری است که دیرتر به عنوان یک مجری وفاداری در دوره ترامپ تبدیل شده است ، یک حزب پیروزی را در ساختمان دفتر اجرایی آیزنهاور برگزار کرد ، جایی که کارمندان از نوشیدنی ها لذت می بردند و لیوان ها را برای یک ثانیه لک می زدند مدت، اصطلاح.

جشن نامناسب یادآوری دیگری از چگونگی عملکرد دولت ترامپ است که گویی دوره دوم ریاست جمهوری آغاز شده است ، حتی همانطور که بسیاری از مقامات می گویند فقط منتظر رئیس جمهور هستند تا واقعیت را به طور عمومی بپذیرد. بودجه در حال تهیه است و به کارمندان گفته می شود که در وضعیت خود بمانند ، حتی اگر تقریباً همه می دانند که این برنامه در نهایت پایان خواهد یافت.

یکی از مشاوران ریاست جمهوری گفت: “این می تواند روزها باشد. ممکن است هفته ها باشد.”

بحث داخلی بر سر خرد ادامه دادن به چالش های حقوقی و درخواست بازشماری در چندین ایالت همچنان ادامه دارد. یک مشاور گفت که می توان ترامپ را دو بار باخت زیرا تلاش های وی برای به چالش کشیدن نتایج یکی یکی شکست می خورد.

از هفته گذشته ، در موارد متعددی به ترامپ توصیه شده است که احتمال پیروزی او در دادگاه ها بسیار زیاد نیست ، اما به هر حال او جلوتر شخم زده است. دو مشاور هشدار دادند ترامپ می تواند نظر خود را در مورد پرونده های دادگاه تغییر دهد ، که ممکن است منجر به یک حرکت ناگهانی برای خم شدن شود.

اما برخی دیگر به تصمیم در گرجستان برای انجام بازشماری کامل آرا اشاره کردند که نتایج آن تا اواخر هفته آینده مشخص نخواهد شد ، و این نشان می دهد که مهلت بالقوه ترامپ است تا سرانجام ضرر خود را تصدیق کند.

یک مقام ارشد حزب جمهوری خواه سنا روز پنجشنبه گفت که رهبری جمهوری خواهان به سناتورها اعلام کرده اند که انتظار دارند وضعیت “بیش از یک هفته دیگر” ادامه یابد ، هرچند حتی نمایندگان جمهوریخواه نزدیک به ترامپ نیز اذعان کرده اند که بینش کمی در مورد استراتژی رئیس جمهور دارند.

کشش تیره

کناره گیری خیره کننده ترامپ از رهبری در حالی است که بیماری همه گیر بدتر می شود

از نظر ترامپ ، روزهای پس از انتخابات کشفی تاریک بوده است. در حالی که دستیاران می گویند او نسبتاً موارد خشمگینانه ای را پرتاب کرده است – بیشتر افراد در ساختمان کاملاً انتظار داشتند – او به نظر نازل شده است.

او روزها از تصمیم فاکس نیوز برای تماس با آریزونا برای بایدن ابراز تأسف کرد ، حتی اگر این حرکت باعث کاهش و کاهش تفاوت در طرح نهایی کارها شود. وی با طیف وسیعی از مشاوران خارجی در مورد چگونگی ادامه کار مشورت کرده است ، اما با وجود اینکه تصدیق می کند مسابقه یک خروج زیبا را در سر دارد ، علامت کمی ارائه می دهد.

پسران بزرگسالش دونالد ترامپ جونیور و اریک ترامپ او را برای ادامه جنگ تشویق می کنند ، با این استدلال که طرفدارانش می خواهند او را در برابر فشارها ببینند و چیزهای زیادی برای از دست دادن ندارد. اما دیگران ، از جمله خواهر آنها ایوانکا ، پیامی کالیبره شده تر ارسال کرده اند و می پرسند آیا ارزش این را دارد که به میراث وی و به طور بالقوه تجارت وی ادامه دهد تا از امتناع از پذیرش خود خسارت ببیند.

با این وجود هیچ یک به شدت با ترامپ بحث نکرده اند که وی باید قبول کند.

رئیس جمهور قبل از اینکه روز شنبه به زمین گلف خود در ویرجینیا سفر کند ، سه روز بدون اینکه ساختمان را ترک کند ، رفت ، اتفاقی که با درایت ترتیب داده شده بود و او را برای مدت کوتاهی از تلویزیون دور کرد در لحظه ای که شبکه ها مسابقه برای بایدن را اعلام کردند. ترامپ به جای تماشای پخش زنده آن ، از طریق تماس تلفنی کارمندان با خبر کردن وی ، هرچند انتظار آن را می کشید و سخنان رسمی واکنش بزرگی را به دنبال نداشت. به هر حال ترامپ به دور گلف خود ادامه داد.

طی روزهای گذشته ، ترامپ وقت زیادی را در مقابل تلویزیون به تماشای پوشش انتقال بایدن ، از جمله اظهارات عمومی خود در مورد عدم تمایل ترامپ برای پذیرش “خجالت” گذرانده است. یک نفر که با او صحبت کرد گفت وقتی مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در جریان یک کنفرانس خبری مطبوعاتی گفت “انتقال آرام به دولت دوم ترامپ” وزیر امور خارجه آمریکا هیجان زده شد.

اما او از دیدن رهبران خارجی ، از جمله رهبرانی که دوستانی مانند نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، به سرعت به سمت تبریک گفتن به بایدن می روند ، دلسرد شده است.

او بیشتر روزهای خود را با تلفن و صرف توصیف دیدگاه قوی خود در مورد انتخاباتی که از او ربوده شده بود و ناباوری اش نسبت به باختن به بایدن را توصیف کرد. اما در طول مکالمه های این هفته خود ، ترامپ به این نکته توجه داشته است که احتمالاً تلاش های قانونی وی نتایج مسابقه را معکوس نمی کند و او ژانویه کاخ سفید را ترک خواهد کرد.

ترامپ این هفته بیش از آنچه در حالت عادی است در دفتر بیضی مانده است. در حالی که رئیس جمهور معمولاً کار رسمی خود را به پایان می رساند و برای شام حدود ساعت 6:30 بعد از ظهر به محل اقامت می رود ، این هفته هر شب گذشته از ساعت 7 بعدازظهر در غرب باختر است.

2024؟

پنس زیر رادار در حالی که ترامپ برای دستیابی به قدرت می جنگد

تقریباً همه در اطراف رئیس جمهور – اعضای خانواده وی ، کارمندان ارشد و مشاوران خارجی – معتقدند که او شکست را می پذیرد و کاخ سفید را در ژانویه ترک می کند حتی اگر هرگز پیروزی بایدن را تصدیق نکند. در همین حال ، کارمندان به او توصیه کرده اند که کنفرانس های مطبوعاتی عمومی برگزار نکند و در عوض به وکلای وی اجازه می دهد تا از جنبه روابط عمومی این دعوای حقوقی استفاده کنند.

چندین نفر از آنها که به شرط ناشناس ماندن با CNN صحبت کردند ، گفتند که آنها انتظار دارند ترامپ برنامه 2024 را تحریک کند که سرانجام نتایج را تأیید کند. این منابع انتظار دارند که ترامپ رقابت 2020 را به عنوان تقلب و با اشاره به اینکه پس از چهار سال دوباره کاندید می شود ، رد کند.

اگرچه ترامپ در مورد دوره دوم بالقوه احتمالی که در سال 2025 آغاز می شود ، علناً چیزی نگفته است ، این احتمال وجود دارد که می تواند سناریوی ناخوشایندی را برای کسانی که در حال حاضر وی را محاصره می کنند و از او حمایت سیاسی می کنند ایجاد کند – با توجه به معاون رئیس جمهور ، وزیر امور خارجه ، سفیر سابق سازمان ملل و گفته می شود که تعداد زیادی از دیگران در حال رقابت در انتخابات ریاست جمهوری خود هستند.

نشانه دیگری که ترامپ ممکن است برای سومین بار در نظر بگیرد تأیید روز چهارشنبه رونا مک دانیل ، رئیس فعلی حزب ملی حزب جمهوری خواه بود که انتظار می رفت با انتخاب مجدد سختی روبرو شود.

“خوشحالم كه اعلام كنم كه از رونا McDaniel براي ادامه رياست كميته ملي جمهوريخواه (RNC) كاملاً حمايت و تاييد كرده ام. با 72 ميليون رأي ، ما بيشتر از ساير رئيس جمهور مستقر در تاريخ آمريكا رأي گرفتيم – و ما برنده خواهيم شد ! ” ترامپ در توییتی نوشت.

مهر تأیید عمومی وی برای مک دانیل باعث شد چند نفر در کاخ سفید و حزب جمهوری خواه مواظب شوند. برخی از فرزندان ترامپ ضمن بحث درباره اینکه چه کسی ممکن است جای او را به عنوان صندلی بگیرد ، به طور خصوصی از مک دانیل شکایت داشتند. طبق گفته سه منبع ، مک دانیل گفته بود که در حال بحث درمورد یک کار فرمانداری در میشیگان با دیگران است.

یکی از نزدیکان این وضعیت اظهار داشت که تایید ترامپ از مک دانیل می تواند نشانه ای باشد که وی قصد دارد در سال 2024 بار دیگر نامزد شود و فعلاً خواهان متحدی در حزب است.

تغییر اندکی

کارل روو اذعان کرد انتخابات ریاست جمهوری

در حال حاضر ، ترامپ به دیدار خصوصی با مشاوران سیاسی خود در کاخ سفید ، از جمله مک دانیل ، که روز چهارشنبه به جلسات استراتژی دعوت شده است ، ادامه داده است. اگرچه برخی گفته اند كه رئیس جمهور در مورد شانس محدود موفقیت خود در جریان است ، اما دیگران می ترسند كه فقط آنچه را كه می خواهد بشنود به او گفته شود.

بسیاری از کسانی که در حلقه ترامپ هستند ، احتمال موفقیت تلاش های قانونی وی را کاهش داده اند. کارل روو – که به گفته منابع وی به کاخ سفید و مبارزات انتخاباتی ترامپ منتهی به انتخابات 2020 توصیه کرده است – در روزنامه وال استریت ژورنال نوشت که اگرچه رئیس جمهور در چالش با نتایج حق خود را دارد ، اما تلاش های او “بعید است که یک دولت واحد را از ستون آقای بایدن منتقل کنید ، و مطمئناً آنها برای تغییر نتیجه نهایی کافی نیستند. “

رابرت جفرس ، كشیش انجیلی ، طرفدار برجسته ترامپ ، روز چهارشنبه گفت كه بایدن در انتخابات پیروز شد. مایک دی وین ، فرماندار جمهوریخواه اوهایو در CNN گفت که “جو بایدن رئیس جمهور منتخب است.” حتی جرالدو ریورا ، شخصیت رسانه ای که از دوستان رئیس جمهور است ، در توییتر خود نوشت که ترامپ باید به فکر خم شدن باشد.

ریورا نوشت: “خیلی نزدیک شدی”. “به زودی زمان خداحافظی با فضل و وقار فرا می رسد.”

اما برخی دیگر ، به ویژه کسانی که در کنگره هستند ، اکثراً ساکت مانده اند. یک فرد آشنا به این موضوع گفت که جمهوری خواهان ارشد کنگره به دلیل فکر کردن برای شرکت در انتخابات دور دوم سنا در جورجیا ، از عصبانیت ترامپ به شدت نگران هستند ، زیرا می ترسد که یک اقدام اشتباه موجب شود رئیس جمهور از کمک به جمهوری خواهان در مسابقات خودداری کند.

در داخل بال غربی ، چندین نفر از کارمندان ارشد این هفته پس از آلوده شدن به ویروس کرونا غایب شده اند – از جمله رئیس ستاد مارک میدوز و مدیر سیاسی کاخ سفید برایان جک. همراه با برنامه سبک ترامپ – او تقریباً یک هفته بدون یک رویداد رسمی رفت – این ساختمان احساس برزخی پیدا کرده است ، کارکنان درگیر بین رئیس جمهور حاضر به قبول ضرر و واقعیت نیستند که به زودی از کار خارج می شوند.

با وجود حکمی از طرف رئیس دفتر کارکنان مبنی بر اخراج هر کسی که به دنبال کار جدید است ، بسیاری از کارمندان با به روزرسانی رزومه کاری خود و تماس با آنها برای یافتن موقعیت های آزاد پیش می روند. مقامات ارشد در داخل دولت همچنین به کارمندان خود در جستجوی نقش های جدید در خارج از دولت کمک می کردند.

خود ترامپ نگرانی کمی نسبت به محل استقرار تیمش نشان داده است.

ترامپ که برای اولین رویداد عمومی خود از هفته گذشته ظهور کرده بود ، روز چهارشنبه در هنگام مراسم روز جانبازان در گورستان ملی آرلینگتون زیر باران ایستاد و از چتر ایستاد تا در برابر آرامگاه ناشناخته ها ایستادگی کند ، زیرا باران طوفان می کرد.

بعداً ، وی برای جلساتی در مورد پیشرفت استراتژی قانونی خود و بعد از ظهر دیگری از تماشای تلویزیون به دفتر بیضی برگشت.

دانا باش و جف زلنی از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته اند.