ترامپ در مورد نتایج انتخابات توییت می کند و از جلسه همه گیر در طول G20 رد می شود

این یک پایان مناسب برای حرفه ترامپ در چند جانبه گرایی جهانی بود ، که وی از اولین اجلاس گروه خود – جلسه G7 که در کنار صخره واقع در سیسیل برگزار شد – ابراز نارضایتی کرد و منجر به احساس او توسط رهبران دیگر جهان شد.

در تمام هفته مشخص نبود که آیا ترامپ حتی در G20 امسال که به دلیل همه گیری همه گیر برگزار می شود ، حضور خواهد داشت یا خیر. اما عصر جمعه ، کاخ سفید برنامه ای را منتشر کرد که مشارکت وی را تأیید می کند.

هنگامی که این رویداد آغاز شد ، ترامپ در میان نزدیک به دو ده نفر از رهبران جهان بود که از طریق کنفرانس ویدیویی ظاهر شد و از اتاق وضعیت کاخ سفید درخشید.

اما تنها 13 دقیقه بعد از زمان برنامه ریزی شده 8 صبح به وقت ET ، زمان شروع ، ترامپ در حال ارسال توئیت هایی بود که بر تلاش خود برای لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متمرکز بود.

ساعت 10 صبح به وقت ET ، رئیس جمهور کاخ سفید را در راه رفتن به باشگاه گلف همنام خود در خارج از واشنگتن دی سی ترک کرد.

با عصبانیت بیشتر اقدامات براندازی ترامپ ، حاشیه پیروزی بایدن بیشتر می شود

او هنگام آغاز “رویداد جانبی درمورد آمادگی همه گیر” همراه بود با اظهارات امانوئل ماکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، مون جه این و رئیس جمهور کره جنوبی و چندین رهبر دیگر جهان. ترامپ شرکت نکرد.

طبق برنامه کاخ سفید ، وی قرار است صبح روز یکشنبه به جلسه دیگری از گروه G20 بپیوندد. اما این احتمالاً آخرین باری است که ترامپ در نزدیکی پایان دوره ریاست جمهوری خود در اجلاس سران با دیگر رهبران جهان دیدار خواهد کرد.
تأثیر ترامپ در صحنه جهانی پس از باخت در انتخابات پایین است. بیشتر رهبران G20 دیگر پیروزی رئیس جمهور منتخب جو بایدن را تبریک گفته اند ، به استثنای ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه.

انتظارات زیادی از G20 امسال وجود نداشت ، علی رغم بیماری همه گیر که تلاش جهانی برای مهار ویروس را می طلبد. این تا حدی به عدم حضور رهبری آمریکا برمی گردد ، اما سایر رهبران جهان نیز تلاش کرده اند تا همتایان خود را در یک تلاش مشترک برای مبارزه با Covid-19 جلب کنند.

مطالب پیشنهادی  وزیر خارجه جمهوری خواه گرجستان خواستار استعفای سناتورهای جمهوری خواه را ساقط کرد

ترامپ هرگز جزئی از جلسات اجلاس سران نبوده است ، حتی زمانی که جلسات به طور مجازی برگزار نشده باشد. او زودتر از جلسه G7 در کانادا خارج شد و امضای خود را در بیانیه نهایی آن لغو کرد. پیش از جی 7 سال گذشته در بیاریتس فرانسه ، وی از دستیاران خود پرسید که آیا واقعاً حضور در آنجا ضروری است؟

نوبت ترامپ بود که امسال میزبان جی 7 باشد ، اما همه گیر برنامه های میزبانی رهبران در ایالات متحده را ناکام گذاشت. در یک زمان ، ترامپ بعد از انتخابات احتمال تشکیل گروه G7 را مطرح کرد ، اما مقامات می گویند اکنون برنامه ای برای ترتیب جلسه قبل از انتقال ریاست G7 به انگلیس در ژانویه وجود ندارد.