ترامپ به دنبال برکناری قاضی ناظر بر پرونده جنایی حبس پول در نیویورک استCNN

دونالد ترامپ به دنبال قاضی ناظر بر پرونده جنایی او در نیویورک است تا خود را از این پرونده کنار بگذارد، آخرین تلاش رئیس جمهور سابق برای تلاش برای کم کردن این پرونده که اکنون برای محاکمه در سال آینده آماده شده است.

در یک پرونده دادگاهی که روز جمعه علنی شد، وکلای ترامپ استدلال کردند که خوان مرچان، قاضی نیویورک باید به دلیل کار مشاوره سیاستمداران دخترش، که شامل کمپین انتخاباتی بایدن و کمپین کامالا هریس، معاون کنونی رئیس جمهور آمریکا در سال 2020 بود، خود را کنار بگذارد.

وکلای ترامپ همچنین استدلال کردند که نقش مرچن در تلاش‌های دادستان‌ها برای تضمین همکاری با آلن وایسلبرگ، مدیر مالی سابق سازمان ترامپ، زمینه‌ای برای استعفا است. و آن‌ها از قاضی خواستند تا در مورد کمک‌های سیاسی دلاری‌اش به دموکرات‌ها در سال 2020، از جمله 15 دلار به کمپین رقیب ترامپ، رئیس‌جمهور جو بایدن، توضیح دهد.

ترامپ به عنوان بخشی از کمپین عمومی خود که هم به دادستان و هم به قاضی پرونده حمله می کند، به مرچان به عنوان «قاضی متنفر از ترامپ» حمله کرده است.

ترامپ در ماه آوریل به 34 فقره جعل سوابق تجاری به دلیل بازپرداخت به مایکل کوهن وکیل وقتش به خاطر پرداخت های پولی که در طول مبارزات انتخاباتی 2016 انجام شده بود متهم شد. ترامپ خود را بی گناه دانسته است.

علاوه بر درخواست استرداد، وکلای ترامپ با این استدلال که اتهامات علیه ترامپ با وظایف وی به عنوان رئیس جمهور مرتبط است، به دنبال انتقال پرونده جنایی نیویورک به دادگاه فدرال هستند. دفتر دادستانی منطقه منهتن از یک قاضی فدرال خواسته است که پیشنهاد ترامپ را رد کند، با این استدلال که خود ترامپ گفته است که پرداخت ها یک توافق خصوصی بوده است. جلسه استماع این طرح قرار است اواخر این ماه برگزار شود.

سخنگوی دفتر دادستان منطقه منهتن از اظهار نظر در مورد پرونده ای که از مرچن خواسته بود استعفا دهد خودداری کرد و گفت که دفتر در اسناد دادگاه پاسخ خواهد داد.

تصمیم واقعی برای بازپس گیری بر عهده Merchan خواهد بود.

سخنگوی دادگاه نیویورک گفت: “از آنجایی که پرونده در حال حاضر در مقابل قاضی مرچان در حال بررسی است، هرگونه اظهار نظر بیشتر مناسب نیست.”

وکلای ترامپ در پرونده دادگاه نوشتند که کار مشاوره سیاسی دختر مرچن یک تضاد منافع واقعی یا تصور شده برای قاضی ایجاد کرده است. آنها استدلال کردند که احکام مرچان می تواند برای دخترش “منفعت مالی داشته باشد” و او “از احکام منفی یا محکومیت رئیس جمهور (سابق) ترامپ سود می برد.”

وکلای ترامپ همچنین در مورد کمک‌های سیاسی مرچن سؤال کردند و از او خواستند «اطلاعات مرتبط در مورد آنچه به نظر می‌رسد کمک‌های سیاسی خاص باشد را در پرونده ثبت کند».

بر اساس سوابق مالی کمپین فدرال، پس از متهم شدن ترامپ در ماه آوریل، سی‌ان‌ان و دیگران از کمک‌های دلاری ناچیز مرچن در سال 2020 گزارش دادند، از جمله 15 دلار به کمپین بایدن و 20 دلار به دو گروه مدافع.

ماه گذشته مرچن یک دستور حفاظتی را تصویب کرد که بر اساس آن آنچه ترامپ می تواند علناً در مورد پرونده و شواهدی که وکلای او از دادستان دریافت می کنند محدود کند. مرچن هفته گذشته دستور ترامپ را در یک جلسه استماع کوتاه خواند که در آن او تاریخ محاکمه 25 مارس 2024 را تعیین کرد.

مطالب پیشنهادی  قربانیان هولوکاست که از آلمان و مجارستان شکایت کرده اند روز دوشنبه در دادگاه عالی حضور دارند