ترامپ از دادگاه عالی می خواهد میلیون ها رأی را در ایالت های میدان نبرد باطل کند

این درخواست ترامپ با تشکیل پرونده ای در دادگاه مطرح شد که خواستار مداخله در دادخواست دادستان کل تگزاس ، کن پاکستون ، با هدف بطلان میلیون ها رای صادره در جورجیا ، میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین شد.

رئیس جمهور توسط وكیل جدیدی به نام جان ایستمن نمایندگی می شود ، كه به تازگی با طرح یك نظریه توطئه نژادپرستانه س questionال می كند كه آیا كاملا هریس ، معاون منتخب رئیس جمهور به دلیل مهاجر بودن والدینش ، برای این نقش واجد شرایط است.

این اقدام از سوی ترامپ تنها یک روز پس از آن صورت گرفت که دادگاه عالی درخواست جمهوری خواهان پنسیلوانیا را برای جلوگیری از تأیید نتایج انتخابات مشترک المنافع رد کرد. این دستور یک خطی صادر شده است که هیچ مخالفت و اظهارنظر هیچ یک از نه قاضی دادگاه اعلام نشده است.

رئیس جمهور هفته ها است که به طور فزاینده ای درخواست های ناامیدکننده و نظریه های توطئه بی اساس در مورد سرقت دومین دوره خود را ارائه داده است.

در این دادخواست آمده است: “كشور ما از نظر راههایی كه مسلماً از زمان انتخابات 1860 تاكنون دیده نشده است ، تقسیم عمیق شده است.” “بین طرف های مخالف سطح بالایی از بی اعتمادی وجود دارد ، و این واقعیت این است که ، در انتخابات تازه برگزار شده ، مقامات انتخاباتی در ایالات کلیدی در نوسان ، به دلیل ظاهراً برتری حزبی ، نتوانستند انتخابات ایالتی خود را مطابق با قانون انتخابات ایالت انجام دهند. ”

ترامپ با تکرار استدلال های مطرح شده توسط تگزاس ، می گوید کشورهای میادین جنگ “همه را” بهانه کردند “و” اقدامات بسیاری از ایالت های طراحی شده برای محافظت از صحت آرا را نادیده گرفتند یا به حالت تعلیق درآوردند.

مطالب پیشنهادی  Prop 22 با عبور از کالیفرنیا ، Uber و Lyft را از طبقه بندی رانندگان به عنوان کارمندان معاف می کند

وی از دادگاه می خواهد تا ایالت ها را از استفاده از “نتایج انتخابات 2020 قانون اساسی ناتوان” منع کند مگر اینکه قانونگذاران ایالت “نتایج انتخابات 2020 را بررسی کنند”.

جو بایدن در مسابقه ای پیروز شد که ممکن است یک دموکرات دیگر باخته باشد

وی تأکید کرد که اگر هر یک از ایالت ها “با استفاده از نتایج انتخابات سال 2020 ، منتخبان خود را به دانشکده انتخاب کرده باشند” ، قوه مقننه اختیار تعیین “مجموعه جدیدی از انتخاب کنندگان” را دارد.

یا انتخابات می تواند به مجلس منتهی شود ، جایی که احتمالاً ترامپ پیروز می شود.

رئیس جمهور اظهار داشت: “انتخاب کنندگان کشورهای متهم نتیجه انتخابات را تعیین می کنند.” “متناوباً ، اگر کشورهای متهم نتوانند 38 یا بیشتر انتخاب کنندگان را تأیید کنند ، هیچ یک از نامزدها اکثریت تعداد کل انتخاب کنندگان را در کالج انتخاباتی نخواهند داشت ، در این صورت انتخابات با اصلاحیه دوازدهم به مجلس نمایندگان واگذار می شود.”

جمهوری خواهان در پرونده قضایی مخلوط شدند

ترامپ حمایت های خود از جمهوری خواهان دیگر را در واشنگتن جمع آوری کرده است که نتایج متفاوتی داشته است.

نماینده مایک جانسون از لوئیزیانا ، متحد نزدیک ترامپ ، از طریق یک ایمیل ایمیل شخصی به هر جمهوریخواه مجلس نمایندگان خواستار امضاهای مختصر در دادخواست طولانی مدت تگزاس شد. در این ایمیل آمده است که ترامپ “با اضطراب منتظر لیست نهایی است” تا ببیند چه کسی در این خلاصه نامه شرکت می کند.

یکی از نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان به CNN گفت که با ایمیل جانسون منصرف شد. “آیا ما اکنون حزب لیست سازی هستیم؟” عضو پرسید

دادستان جورج کانوی ، زمانی که قبل از تبدیل شدن به یک منتقد برجسته کاندیدای وکیل عمومی برای دولت ترامپ بود ، روز سه شنبه گفت که شایستگی این طرح به رهبری تگزاس نیست و این تلاش را “دیوانه ترین کاری که تاکنون انجام شده است” توصیف کرد.

کانوی در برنامه “The Lead with Jake Tapper” در CNN با اشاره به پاکستون که خواستار جلوگیری از نتایج انتخابات است ، گفت: “انجام این کار برای یک عضو دادگستری دیوان عالی ایالات متحده کاملا خشم آور است.”

“این پوچ و خجالت آور است. و برای یک مقام عمومی ، چه رسد به هر وکیل دیگری ، چه رسد به هر یک از اعضای دادگاه عالی ، این دادخواست فجیع است.”

مطالب پیشنهادی  قاضی فدرال می گوید قوانین جدید DACA فاقد اعتبار است

سناتور جان کرنین ، رئیس ارشد جمهوری تگزاس ، به CNN گفت که “من صریحاً برای درک نظریه حقوقی آن تلاش می کنم. شماره یک ، چرا یک ایالت ، حتی یک ایالت بزرگ مانند تگزاس ، می تواند درباره چگونگی سایر ایالت ها اظهار نظر کند. ما یک سیستم پراکنده و پراکنده داریم و حتی اگر ممکن است آن را دوست نداشته باشیم ، اما ممکن است آنها فکر کنند که این غیرمنصفانه است ، اما در سطح ایالت و محلی تصمیم گیری می شود نه در سطح ملی. “

سناتور میت رامنی ، جمهوری خواه یوتا ، دادخواست تگزاس را “صرفاً جنون” و “خطرناک و مخرب در امر دموکراسی” خواند.

“این فقط یک جنون است. ایده جایگزینی رای مردم با قانونگذاران حزبی کاملاً از شخصیت ملی ما خارج است که به سادگی دیوانه است.”

پرونده های قضایی مبارزات انتخاباتی ترامپ و متحدان GOP رد شده و یا با سرعت خشمگین کنار گذاشته شده است.

با این وجود ، سرسخت ترین مدافعان رئیس جمهور در کپیتول هیل از وی می خواهند حتی پس از اینکه بایدن هفته آینده رای دانشکده انتخاباتی را به دست آورد ، تسلیم نشود و از او خواستند تا در ژانویه تا پایان مجلس ادامه دهد.

این چهار ایالت تا ساعت 3 بعد از ظهر پنج شنبه فرصت دارند تا به این دادخواست پاسخ دهند.

این داستان با جزئیات و سابقه بیشتر به روز شده است.

کایتلان کالینز از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.