تحقیقاتی که پس از مرگ نامزد مهر نیروی دریایی آغاز شد، باعث بازنگری در نحوه نظارت بر دوره آموزشی «هفته جهنمی» شد.CNN

تحقیقات نیروی دریایی نشان داد که غربالگری ناکافی پزشکی و کادر پزشکی ناآگاه باعث مرگ یکی از کاندیدای نیروی دریایی SEAL چند ساعت پس از اتمام بخش بی‌رحمانه دوره آموزشی معروف به “هفته جهنمی” شد.

این تحقیقات باعث شد تا نحوه نظارت نیروی دریایی بر یکی از وحشیانه ترین و سخت ترین فرآیندهای ارتش بررسی شود.

دریاسالار پیتر گاروین، فرمانده فرماندهی آموزش و آموزش نیروی دریایی، نوشت: این نشان داد که حمایت پزشکی برای دوره اصلی تخریب زیر آب/دریایی هوا و زمین “بسیار سازماندهی شده، ادغام ضعیف، و هدایت ضعیفی داشته است.” فقدان مراقبت های پزشکی مناسب “کاندیداها را در معرض خطر جدی قرار می دهد.”

گاروین همچنین گفت که در پی شکست هایی که منجر به مرگ مولن شد، اقدامات پاسخگویی بیشتری لازم است. به گفته یکی از مقامات نیروی دریایی، گاروین توصیه کرد که اقدامات پاسخگویی را علیه تقریباً 10 نفر در نظر بگیرید. این مقام گفت که یک دفتر خدمات حقوقی منطقه ای نیروی دریایی در حال بررسی تحقیقات است و توصیه هایی در مورد پاسخگویی ارائه خواهد کرد و پس از آن فرماندهی تصمیم خواهد گرفت که چه اقداماتی را انجام دهد.

دوره آموزشی و گزینش به گونه ای طراحی شده است که نامزدهای SEAL را به حداکثر و فراتر از آن سوق دهد و محیطی را ایجاد کند که در آن فقط واجد شرایط و توانمندترین افراد به پایان برسند، اما گاروین گفت که هنوز باید “مدیریت ریسک موثر” برای جلوگیری از صدمات و بیماری در طول دوره بالا وجود داشته باشد. -آموزش ریسک

در فوریه 2022، کایل مولن، نامزد نیروی دریایی SEAL، به تازگی هفته جهنم را به پایان رسانده بود و قبل از اینکه در پادگان خود استراحت کند، آخرین معاینه پزشکی را انجام داد. تحقیقات نشان داد که مولن در طول تمرینات سخت دچار مشکلات تنفسی شده بود، اما اطلاعات مربوط به علائم به کلینیک پزشکی نیروی دریایی منتقل نشد، و آنها به این نتیجه رسیدند که او در معرض خطر نیست.

هشت ساعت بعد مرگ مولن اعلام شد.

بر اساس تحقیقات، مولن ساعاتی قبل از مرگش مایع نارنجی مایل به قرمزی را سرفه می‌کرد و مشکل تنفسی داشت. با وجود اینکه او بارها از مراقبت های پزشکی پیشرفته امتناع می کرد، به نظر می رسید که در سخنانش خفه می شود و طوری نفس می کشد که انگار در حال غرق شدن است. اما پرسنلی که برای بررسی مولن و سایر نامزدهای SEAL تعیین شده بودند، که به عنوان نگهبانان شناخته می شوند، هیچ آموزش پزشکی یا مراقبت های اضطراری نداشتند.

به داوطلبانی که هفته جهنم را پشت سر می گذارند، معمولاً در ابتدای دوره، نوعی پنی سیلین به نام بی سیلین داده می شود تا خطر ابتلا به ذات الریه باکتریایی کاهش یابد. اما تحقیقات نشان داد که مولن هرگز داروی پیشگیری را دریافت نکرد، احتمالاً به دلیل کمبود آن در آن زمان.

گاروین نوشت، در پایان، تحقیقات «شکست‌هایی در چندین سیستم» را پیدا کرد که نامزدها را در معرض خطر بالای آسیب جدی قرار می‌دهد.

کیت دیویدز، فرمانده فرماندهی جنگ ویژه نیروی دریایی، در پایان تحقیقات گفت: «اثربخشی ما به عنوان نیروی عملیات ویژه دریایی نیروی دریایی مستلزم آموزش سخت و پرخطر است. اگرچه آموزش ما سخت و شدیداً سخت است، اما باید با تعهدی تزلزل ناپذیر به ایمنی و دقت روشمند انجام شود.»

در ماه اکتبر، پس از یک تحقیق جداگانه که به طور خاص بر مرگ مولن متمرکز بود، نیروی دریایی اقدامات اداری را علیه فرمانده سابق فرماندهی آموزش پایه، سروان بردلی گری انجام داد. فرمانده مرکز جنگ ویژه نیروی دریایی، سروان برایان درچسلر؛ و کادر پزشکی ارشد تحت فرمان آنها. یک اقدام اداری معمولاً به شکل نامه ای به عضو خدمات است که به آنها دستور می دهد تا عملکرد ناقص را اصلاح کنند.

در اوایل این ماه، درچسلر دو ماه زودتر از کار خود برکنار شد.

پس از مرگ مولن، نیروی دریایی نحوه رسیدگی به غربالگری پزشکی در طول فرآیند آموزش و انتخاب را اصلاح کرد. نیروی دریایی نظارت پزشکی را در طول دوره هفته جهنم و پس از آن تقویت کرد و هر 24 ساعت یکبار به غربالگری پزشکی نیاز داشت.

داوطلبان اکنون از دوره در مرکزی واقع در نزدیکی کلینیک پزشکی بهبود می یابند و امکان مشاهده دقیق تر در یک زمان بحرانی را فراهم می کند و ساعت بان پیشرو یک مربی واجد شرایط در معرض خطر است. علاوه بر این، یک افسر پزشکی باید در طول هفته جهنم در بخش پزشکی مرکز جنگ ویژه نیروی دریایی حضور داشته باشد تا داوطلبانی را که دوره را طی می کنند ارزیابی کند.

این تحقیق همچنین به نحوه مدیریت استفاده از داروهای افزایش دهنده عملکرد (PEDs) در طول دوره پرداخت. در ماه سپتامبر، یک افسر ارشد جنگ ویژه نیروی دریایی که به شرط ناشناس ماندن با CNN صحبت کرد، گفت: “فراتر از شک منطقی وجود دارد که بخش قابل توجهی از جمعیت نامزد از طیف گسترده ای از داروهای تقویت کننده عملکرد استفاده می کنند.”

در جستجوی ماشین مولن پس از مرگ او بسته هایی با برچسب “هورمون رشد انسانی نوترکیب ژن های بزرگ” و “تستوسترون سیپیونات”، نوعی استروئید، یافت شد. اما مولن پس از مرگش برای PED ها به دلیل نیاز به نمونه خون و ادرار مورد آزمایش قرار نگرفت.

دیگر اعضای کلاس مولن به بازرسان گفتند که احساس می‌کنند پس از اینکه یک مربی به نامزدها گفت: «از PED استفاده نکنید، این تقلب است و شما به آن‌ها نیاز ندارید، احساس می‌کنند که تأیید ضمنی استفاده از PED وجود دارد. و هر کاری انجام می دهید، در اتاق پادگان خود با آنها گرفتار نشوید.»

پس از مرگ مولن، نیروی دریایی از وزارت دفاع اختیارات گسترده ای برای آزمایش نامزدهای جنگ ویژه نیروی دریایی برای PED دریافت کرد. تمامی داوطلبانی که دوره SEALs و دوره ویژه جنگجوی جنگجوی کرافت را می گذرانند، تحت آزمایش تصادفی مواد مخدر قرار می گیرند.

این داستان با جزئیات بیشتر به روز شده است.

مطالب پیشنهادی  چرا نیاز به وکیل خوب دارید؟