بوش به بایدن تبریک گفت ، انتخابات “اساساً عادلانه” بود و “نتیجه آن روشن است”

ژست بوش ، تنها رئیس جمهور سابق جمهوری خواه سابق ، فاصله گرفتن از رئیس جمهور کناره گیری حزب خود ، ترامپ بود که تاکنون از پذیرفتن رقابت خودداری کرده است.

در این بیانیه ، بوش گفت که روز یکشنبه با بایدن و معاون منتخب رئیس جمهور کامالا هریس تماس گرفته است.

بوش گفت: “گرچه ما اختلافات سیاسی داریم ، من می دانم که جو بایدن مرد خوبی است که فرصت خود را برای هدایت و اتحاد کشورمان بدست آورده است.” “رئیس جمهور منتخب بار دیگر تأکید کرد که در حالی که وی به عنوان یک دموکرات کاندیدا می شد ، برای همه آمریکایی ها حکومت خواهد کرد. من همان چیزی را که به رئیس جمهور ترامپ و اوباما ارائه دادم به او پیشنهاد کردم: دعای من برای موفقیت او ، و تعهد من برای کمک به هر روشی که بتوانم “

بوش همچنین در بیانیه ترامپ “به خاطر مبارزات سخت انتخاباتی” تبریک گفت و با اشاره به “دستاورد سیاسی خارق العاده” خود در کسب آرای بیش از 70 میلیون آمریکایی ، دومین موفقیت در تاریخ پس از بایدن بود. بوش گفت: “آنها صحبت کرده اند و صدای آنها از طریق جمهوریخواهان منتخب در هر سطح از دولت شنیده خواهد شد.”

بوش در سال 2000 با اختلاف کمتری نسبت به بایدن انتخاب شد ، در حالی که رقابت وی در برابر ال گور معاون رئیس جمهور وقت دمکرات به 537 رأی در فلوریدا و تصمیم دیوان عالی در دسامبر کاهش یافت. وی گفت ترامپ “حق درخواست بازشماری و پیگیری چالش های حقوقی را دارد” ، اما گفت که پیروزی بایدن مشخص است.

بوش گفت: “مردم آمریكا می توانند اطمینان یابند كه این انتخابات اساساً عادلانه بوده ، از یکپارچگی آن حمایت خواهد شد و نتیجه آن روشن است.”

بوش از زمان ترک مقام خود در ژانویه 2009 عمدتاً از سیاست دور بود. او فقط یک حضور گاه به گاه در مسیر مبارزات انتخاباتی در سال 2016 بود ، زمانی که برادرش ، جب بوش ، فرماندار سابق فلوریدا ، در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری جمهوری خواه علیه ترامپ و دیگران شرکت کرد.

CNN و دیگر خبرگزاری ها روز شنبه اعلام کردند که بایدن در انتخابات ریاست جمهوری برنده شده است. طبق پیش بینی های CNN ، بایدن 279 رأی انتخاباتی نسبت به 214 رأی ترامپ را به دست آورده است ، در حالی که آلاسکا ، آریزونا ، جورجیا و کارولینای شمالی هنوز نامی ندارند.

بایدن شنبه شب در ویلمینگتون ، دلاور ، یک سخنرانی پیروزمندانه برگزار کرد و متعهد شد که اختلافات حزبی را بهبود بخشد و به طرفداران ترامپ گفت: “بیایید به یکدیگر فرصتی بدهیم.”

از بعد از ظهر روز یکشنبه ، ترامپ بدون پذیرفتن هیچ مدرکی و اصرار اشتباه بر پیروزی خود در انتخابات ، با انتشار توئیتی تعداد زیادی از ادعاهای اثبات نشده در مورد تقلب در رای دهندگان را توئیت کرد. وکلای وی در چندین ایالت شکایت کرده اند که تاکنون موفقیتی نداشته اند.

بوش گفت: “چالش هايي كه كشور ما با آن روبرو است خواهان بهترين رئيس جمهور منتخب بايدن و معاون رئيس جمهور منتخب هاريس – و بهترين ما خواهد بود.” “ما باید به خاطر خانواده ها و همسایگان خود ، و به خاطر ملت و آینده آن دور هم جمع شویم. مشکلی وجود ندارد که به اراده جمع شده مردم آزاد منجر شود. من و لورا برای رهبران و خانواده هایشان دعا می کنیم. ما از خداوند متعال برای کشورمان دعا می کنیم و از همه آمریکایی ها می خواهیم که ضمن آرزوی رئیس جمهور و معاون بعدی ما ، به ما بپیوندند و آنها برای انجام وظایف مهم خود آماده شوند. “

این داستان به روز شده است

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>