بهترین روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف چیست؟

یکی از مهمترین عواملی که در پیوند و کاشت مو وجود دارد، بانک مو است؛ اما افرادی که بانک موی ضعیف دارند قادر به پیوند مو هستند؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی بهترین روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف بپردازیم و اطلاعات جامعی را در این باره در اختیارتان قرار دهیم.

امروزه درخواست های زیادی مبنی بر پیوند مو از جانب افراد مختلف جامعه صورت می گیرد. بیشتر افراد به طور ارثی، ژنتیکی یا عوامل محیطی به مرور موهای خود را از دست داده و دچار طاسی می شوند. افرادی که دارای بانک موی قوی و پرپشتی هستند، به راحتی قادر به کاشت و پیوند مو بوده؛ اما افرادی که بانک موی ضعیفی دارند، این فرآیند باید به گونه دیگری انجام شود.

توصیه می کنیم برای آنکه نتیجه بهتری از کاشت مو بگیرید و عوارضی اندکی سراغ شما بیاید، کلینیک معتبری را برای این عمل زیبایی انتخاب کنید. کلینیک رویان با بهره مندی از پزشکان ماهر و دستگاه های پیشرفته به ارائه انواع خدمات زیبایی می پردازد. اگر بانک موی ضعیفی دارید، ابتدا اطلاعات کافی در رابطه با کاشت مو پیدا کرده و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

 

بهترین روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف چیست؟

پیش از آنکه با روش های کاشت مو آشنا شوید، بهتر است بگوییم که یکی از بهترین روش های کاشت مو برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند، روش ترکیبی FUT و FIT است. در این روش تمامی نواحی طاس سر به طور کامل با موهای پیوند شده پوشش داده می شود. در این روش تعداد بالایی مو برداشت شده و به نواحی لازم پیوند می زنند.

اما یکی دیگر از بهترین روش های پیوند مو برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند، استفاده از روش BHT است. در این روش موها از بدن برداشت شده و به نواحی طاس سر پیوند زده می شود. در این فرآیند بین 500 تا 600 گرافت از بدن برداشته و به نواحی درخواستی انتقال می دهند.

افرادی که ریش‌ های پرپشتی دارند، به راحتی به عنوان بانک مو قادر به استفاده از آن هستند. توجه کنید موی بدن تنها برای افزایش تراکم مو و پر کردن نواحی خالی سر بسیار ایده خوبی است؛ اما این روش برای احیای کامل طاسی سر و خط رویش مو مناسب نبوده و موهای ریش جوابگو نیستند. برای آشنایی با این روش در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

BHT؛ بهترین روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف

این روش کاشت مو برای کسانی که بانک موی ضعیف دارند، به عنوان یک روش مکمل یا جایگزین ایده بسیار خوبی است. فرآیند BHT شبیه به کاشت مو به روش FIT بوده و جای زخم یا اسکار روی سر یا نواحی برداشت مو باقی نمی ماند.

در کلینیک رویان سلامت، بالغ بر 1500 گرافت از موهای قفسه سینه و ریش مراجعه کننده در صورت پرپشتی، برداشته شده و به نواحی خالی سر پیوند زده می شود. همچنین این برداشت اغلب از نواحی زیر چانه و فک صورت گرفته و آسیبی به چهره شما نرسد.

در این روش فولیکول های مو از قفسه سینه یا زیر چانه برداشته شده و به سر انتقال می یابد. محل برداشت مو، در ابتدا قرمز و شبیه به زخم های ریزی بوده که به مرور زمان از بین می رود و اثری از زخم ها باقی نمی ماند.

اگر نگران تفاوت شکل ظاهری موهای بدن با موی سر هستید، باید بگوییم که متخصصان ماهر کلینیک رویان، سعی بر این دارند، موهایی را انتخاب کرده که بیشترین شباهت را با موهای سر داشته و اغلب برای نواحی خط رویش و شقیقه ها از موهای نازک تری استفاده می کنند. تقریبا این روش بین 50 الی 70 درصد موفقیت آمیز است.

 

آیا کاشت مو با بانک موی ضعیف امکان پذیر است؟

بدون شک هر چه بانک موی قوی و بهتری داشته باشید، کاشت موی شما راحت تر صورت گرفته و به نتیجه دلخواه می رسید؛ اما کاشت مو برای کسانی که بانک موی ضعیف دارند نیز، با توجه به موهای ریش و بدن آن ها امکان پذیر است.

موهایی که در پشت سر و طرفین می رویند، کمتر در معرض ریزش و طاسی قرار داشته و به عنوان یک بانک موی قوی و خوب به شمار می روند؛ از این رو این نواحی برای کاشت مو اهمیت فراوانی دارند و گرافت ها از این بخش ها برداشت می شوند.

البته هیچ راهنمایی به اندازه یک پزشک خوب و ماهر قادر به راهنمایی شما نیست. در روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف، پزشک با دشواری بیشتری رو به رو می شود. با توجه به تراکم موهای بدن و ریش شما، یکی از روش های نام برده توسط پزشک انتخاب می گردد و مراجعان به راحتی به هدف خود می رسند.

چند درصد امکان موفقیت در روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف وجود دارد؟

در روش کاشت مو با بانک موی ضعیف، تنها تراکم بانک مو مهم این است، بلکه به عواملی مانند پزشک ماهر و کلینیک انتخابی نیز بستگی دارد؛ زیرا اگر جراح ماهری را انتخاب کنید، به راحتی از بانک موی محدود سر و بدن شما به خوبی و به طور موثر استفاده کرده و نتیجه نهایی موفقیت آمیز است.

در روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف، امکان دارد برخی از گرافت های برداشت شده پس از پیوند از بین بروند و اگر عمل جراحی به خوبی پیش نرود، بدن پیوند را پس می زند. همانطور که در مقاله ذکر شد، تقریبا 50 الی 70 درصد پیوند مو در افرادی که بانک موی ضعیف و نازکی دارند، موفقیت آمیز است؛ اما همین موضوع امکان دارد روند درمان را طولانی تر و بهبودی را کمی عقب بیندازد.

به طور کلی با توجه به تراکم بانک مو و سیستم بدن بیمار، در طی 9 الی 18 ماه نتیجه دلخواه را به دست می آورد و این زمان کمی طولانی تر از مواقعی بوده که دارای بانک موی مناسبی هستید.

 

هزینه های کاشت مو چقدر است؟

یکی از سوالاتی که بیشتر مراجعان به کلینیک های زیبایی دارند، هزینه های پیش رو است. برداشت مو چه از نواحی سر باشد یا از سینه و ریش، تفاوتی در هزینه ایجاد نکرده؛ اما ممکن است به دلیل تراکم کم مو، چند جلسه برای پیوند ضروری باشد. با این حساب به ازای هر جلسه بیشتر باید هزینه ای را پرداخت کنید.

برخی از مراکز درمانی با توجه به موقعیت مکانی خود، هزینه های غیرمنطقی و نجومی را از مشتریان دریافت می کنند که بدون شک زیان بار است. بهتر است پیش از مراجعه به کلینیک مدنظر، تحقیقاتی را راجع به پزشک مربوطه انجام دهید. به طور کلی هزینه کاشت مو به روش انتخابی، تعداد جلسات، بانک مو و پزشک مربوطه بستگی دارد.

آیا روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف عوارضی دارد؟

بدون شک هر عمل زیبایی دارای عوارضی بوده که برخی در کوتاه مدت از بین می روند و برخی دیگر ممکن است چندین ماه طول بکشند. عوارضی همچون درد، سوزش، خارش، حساسیت به داروهای بی حسی، ورم و قرمزی، عفونت و غیره طبیعی هستند.

همچنین امکان دارد کیست های مو در زیر پوست نیز ایجاد شوند که باید تحت نظر پزشک درمان شوند. به طور کلی اگر اثر هر یک از موارد نامبرده، طولانی مدت باقی بماند و بیمار را اذیت کند، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر پزشک انتخابی، بی تجربه باشد، خونریزی در ناحیه برداشت و پیوند مو، ممکن است بسیار شدید بوده و بیمار را با مشکلاتی رو به رو کند. پیشنهاد می دهیم در طول درمان از داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند، استفاده نکرده و از استعمال دخانیات بپرهیزید.

 

ترمیم مو برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند، چگونه است؟

یکی دیگر از انواع روش کاشت مو برای کسانی که بانک موی ضعیف دارند، ترمیم مو است. در این روش بدون آنکه نیازی به جراحی و عمل خاصی باشد، موهای آسیب دیده و نواحی طاس سر ترمیم می شود. در این روش، روی یک شبکه ای که شبیه به پوست سر است، تعدادی تار موی طبیعی گره شده و زیر لایه پوست سر پیوند می زنند.

به جای روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف، در این روش از موهای کاملا طبیعی و مواد گیاهی استفاده شده و از این رو عوارضی نگران کننده ای نداشته و به راحتی انجام پذیر است. برخی از مزایای این روش را در زیر شرح می دهیم:

  •   ترمیم مو در یک جلسه؛
  •   بدون جراحی، درد و خونریزی؛
  •   قابلیت سشوار کشی، تافت زدن و اتوکشی موها؛
  •   دوره بهبودی کوتاه مدت؛
  •   بدون شرایط سنی خاص؛
  •   محکم بودن موهای ترمیم شده؛
  •   قابلیت تنظیم تراکم موها با توجه به درخواست بیمار؛
  •   امکان شنا کردن و رفتن به مراکز تفریحی آب.

با این حساب دیگر نیازی به نگرانی نیست. اگر از عمل جراحی می ترسید و نگران عوارض بعدی آن هستید، روش ترمیم مو را انتخاب کرده و از مزایای آن استفاده کنید.

 

در نهایت با انتخاب یک کلینیک معتبر به زیبایی خود کمک کنید

در این مقاله سعی کردیم مطالب کاملی را از روش کاشت مو برای بانک موی ضعیف شرح دهیم. یکی از عوامل تاثیر گذار در این فرآیند، بدون شک انتخاب یک کلینیک خوب با پزشکان مطرح است. کلینیک رویان سلامت با بهره مندی از پزشکان حاذق و ماهر، همچنین دستگاه های به روز پیشرفته در خدمت مراجعان و بیماران عزیز است.

این مجموعه به انواع خدمات زیبایی از جمله کاشت مو، ترمیم مو، کاشت ریش و سبیل و غیره پرداخته و با هزینه معقولی که برای مراجعان در نظر گرفته است، سعی کرده رضایت تمامی بیماران را به خود جلب کند. با انتخاب یک کلینیک برتر، زیبایی خود را دو چندان کنید و از شر کلاه گیس و طاسی موی خود خلاص شوید.