بسیاری از مهاجران با پیروزی بایدن نفس راحتی می کشند

جرالدین چینگا ، گیرنده برنامه دوره اوباما که مهاجرانی را که فاقد سند و مدرک در دوران کودکی به ایالات متحده آمده اند ، از تبعید محافظت می کند ، گفت: “من یک رویاپرداز هستم و می توانم دوباره خواب ببینم.”

چینگا فهمید كه بایدن هنگام انجام مشاغل رئیس جمهور منتخب بود. وی به سی ان ان گفت: “من فقط گریه می کردم. از خدا و افرادی که به ما کمک کردند رای می دهیم سپاسگزارم. و به ما صدایی دادیم. ما نمی توانیم رأی بدهیم اما در حال حاضر ، من فقط می خواهم تک تک رأی دهندگان را در آغوش بگیرم.”

رئیس جمهور دونالد ترامپ برای پایان دادن به برنامه اقدام معوق برای ورود به دوران کودکی در سال 2017 حرکت کرد و در نهایت توسط دادگاه عالی امسال از انجام این کار منع شد. حتی در این صورت ، دولت وی برنامه را کاهش داد و متعهد شد که آن را پایان دهد ، و هزاران ذی نفع این برنامه را در هاله ای از ابهام قرار دهد.

مویزس سرانو ، دریافت کننده DACA ، در حالی که منتظر نتایج انتخابات بود ، این هفته را یکی از سخت ترین هفته های زندگی خود خواند.

“امروز ، وقتی دیدم ، اخبار ، وقتی اخبار را می خواندم و دوستانم به من پیام می دادند که جو بایدن برنده شده است ، احساس راحتی زیادی داشتم. آن عذاب و وحشت قریب الوقوع که از گذشته احساس می کردم اکنون چهار روز از روی دوش من برداشته شده است. ”

سرانو افزود: “احساس می کنم می توانم نفس بکشم. لازم نیست نگران خانواده و وضعیتم در هر ساعت از هر روز باشم.”

برونا بوهید ، مدیر ارتباطات United We Dream و دریافت کننده DACA ، گفت: “این حالت کاتارتیک است. احساس می شود ما از یک کابوس بیدار می شویم. ما بسیار هیجان زده هستیم” ، و افزود که در بین گیرندگان بسیار گریه و خنده وجود دارد. . “انرژی زیادی وجود دارد که ما می توانیم در دولت بایدن-هریس انجام دهیم.”

خاتمه DACA یکی از مجموعه تلاش های ترامپ برای محدود کردن مهاجرت به ایالات متحده در دوره ریاست جمهوری خود بود. دولت وی همچنین تهدید به پایان دادن به حمایت های بشردوستانه از افرادی که به دلیل درگیری و یا بلایای طبیعی نمی توانند به کشور خود بازگردند ، و مجموعه ای از موانع را برای مهاجران تلاش برای درخواست پناهندگی در ایالات متحده ، از جمله سیاست های دیگر.

عمیق تر رفتن به نبرد برای رای دهندگان اسپانیایی تبار

پیروزی بایدن امید جدیدی را برای بسیاری از مهاجرانی که می خواهند در این کشور بیایند یا بمانند ، فراهم می کند. جرمی مک کینی ، وکیل مهاجرت ، با تأکید بر نگرانی روزانه وکلا و مدافعان از دوره ریاست جمهوری ترامپ ، گفت: “امید زنده و سالم است.”

وی با اشاره به دو آژانس فدرال متهم به نظارت بر مهاجرت گفت: “برای پناهجویان ما ، برای گیرندگان DACA و (وضعیت موقت محافظت شده) ، برای همه مشتریان ما که به دنبال یک لرزش عادلانه قبل از USCIS یا EOIR هستند ، این همه چیز است.”

سایر وکلای مهاجرتی نیز تکرار مک کینی بودند. آیلین بلسینگر ، وکیل مهاجرت گفت: “خوشحالم که توانستم پیش بینی کنم قانون طی یک هفته چگونه خواهد بود. سیاست های همیشه در حال تغییر ترامپ بسیار زیاد است.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>