بررسی واقعیت: شکستن تبلیغات حمله در لوکس ترین مسابقه لوفلر علیه وارنوک جورجیا سنا

یک مسابقه کلی لوفلر ، رئیس جمهوری فعلی را در برابر رافائل وارنوک دموکرات قرار می دهد. دیگری دیوید پردو نماینده فعلی جمهوری خواهان را در برابر جان اوسوف دموکرات قرار می دهد.

در حال حاضر تبلیغات زیادی در گرجستان انجام می شود – طبق اطلاعات Kantar Media / CMAG بین 10 نوامبر و روز انتخابات در 5 ژانویه نزدیک به 400 میلیون دلار هزینه تبلیغات رزرو شده است که ما نمی توانیم همه آنها را ارزیابی کنیم از آنها

اما بیایید نگاهی به برخی از آگهی های تبلیغاتی بیندازیم که در بین کم بین لوفلر و وارنوک پخش می شود.

نظرات وارنوک در مورد فرگوسن

آگهی تبلیغاتی مبارزات لوفلر ادعا می کند که “رافائل وارنوک پلیس ها را اراذل و اوباش نامید.” یک آگهی از طرف Super PAC جمهوری خواه ، American Crossroads ، ادعای مشابهی را مطرح می کند و می گوید که وارنوک افسران پلیس را با اراذل و اوباش “مقایسه” می کند.

اول واقعیت ها: در اظهارات 2015 که به نظر می رسد تبلیغات به آنها اشاره دارد ، وارنوک به طور خاص از اقدامات سوive استفاده پلیس در فرگوسن ، میسوری انتقاد می کرد ، و به طور کلی در مورد افسران پلیس صحبت نمی کرد.

وارنوک پیشوای ارشد کلیسای باپتیست Ebenezer در آتلانتا است. وی در خطبه ای در مارس 2015 که در آن به بحث در مورد قدرت ، فقر و نژاد پرداخت ، از کشیش ها خواست تا گزارش وزارت دادگستری درباره پلیس در فرگوسن را که در اوایل همان هفته منتشر شده بود ، بخوانند. در این گزارش آمده است که اداره پلیس فرگوسن و سیستم دادگاه شهرداری به طور مرتب حقوق اساسی ساکنان سیاهپوست را نقض کرده است ، بخشی از طریق سیستم مجازات جریمه های تخلفات جزئی.

وارنوک گفت که گزارش فدرال “در مورد استفاده از نیروی پلیس و خشونت پلیس برای درهم شکستن فقرا صحبت می کند.” وی دقایقی بعد ادامه داد: “در فرگوسن: قدرت پلیس با نوعی ذهنیت گانگستر و اوباش ظاهر می شود.”

وارنوک ادامه داد: “شما می دانید ، شما می توانید انواع رنگها را بپوشید و یک اراذل و اوباش باشید. گاهی اوقات می توانید رنگ های کشور را بپوشید و مانند یک اراذل و اوباش رفتار کنید. مردم این تخلفات را می کنند و پس از آن به دادگاه مراجعه نمی کنند زیرا آنها باید به کار خود بپردازند ، و تلاش می کنند از 15 سنت یک دلار بدست آورند ، و این فقط یک تخلف کوچک است ، و سپس با پرداخت تهدید به زندان ، بهره و هزینه های بیشتری را پرداخت می کنند. ”

وارنوک در اوایل خطبه ، هنگامی که در مورد چگونگی تعرض به آیکون حقوق مدنی CT Vivian در سلما ، آلاباما توسط کلانتر محلی ، جیم کلارک ، صحبت کرد ، اظهارات مشابهی در مورد سوuses استفاده های پلیس کرده بود. وارنوک کلارک را “روفیانی ملبس به لباس دولت ، تجسم خشونت اوباش مجاز توسط قدرت دولتی” خواند.

اخطار و استرداد پول به پلیس

همان آگهی تقاطع آمریکایی سعی دارد وارنوک را به جنبش “بازپرداخت پلیس” پیوند دهد.

راوی این آگهی می گوید: “رادیکال های بازپرداخت ملی پلیس برای حمایت از وارنوک به جورجیا سرازیر می شوند. او توسط افراط گرایان ضد پلیس حمایت می شود زیرا یکی از آنها است.”

در این آگهی صریحاً گفته نشده است که وارنوک می خواهد پلیس را پس دهد ، اما حداقل این نکته را نشان می دهد که وی این کار را می کند.

اول واقعیت ها: درست است که وارنوک توسط گروه های مترقی که طرفدار بازپرداخت پول پلیس هستند ، مورد حمایت قرار می گیرد ، اما خود وارنوک به طور مداوم با این ایده مخالفت کرده است. او در عوض خواستار اصلاحات در پلیس شده است. همچنین ، پیشنهاد اینکه گروه های حامی وارنوک به تازگی در این ایالت ظاهر شده اند گمراه کننده است: گروه هایی که آگهی های تبلیغاتی ذکر کرد ، قبل از او در سیاست های جورجیا فعال بودند کاندیداتوری خود را اعلام کرد در ژانویه.
وارنوک ماه ها است که روشن است که از استرداد پول پلیس پشتیبانی نمی کند. به عنوان مثال ، همانطور که FactCheck.org در ماه نوامبر متذکر شد ، وی در یک مصاحبه رادیویی در ماه ژوئن گفت: “خوب ، من اعتقاد ندارم که ما باید پول پلیس را پس بدهیم. من معتقدم که ما باید مسئولانه اجرای قانون را تأمین مالی کنیم. ما باید پلیس را دوباره تصور کنیم و روابط بین مجری قانون و جوامع را دوباره تصور کنید. مطمئناً ما باید پلیس را غیر نظامی کنیم ، تا بتوانیم اعتماد را بین پلیس و جامعه از نو بسازیم. ”
با چاپ كوچك ، آگهی تقاطع آمریكایی سه سازمان مترقی – دموكراسی برای آمریكا ، MoveOn و حزب خانواده های كارگر – را به عنوان مدرکی برای ادعای خود مبنی بر اینکه طرفداران بازپرداخت پول “برای حمایت از وارنوک به جورجیا سرازیر می شوند” ذکر کرد. هر سه موجود واقعاً دارند بیان پشتیبانی برای بازپرداخت پول پلیس بهمراه سایر تغییرات ، هر سه در واقع از وارنوک و اوسوف حمایت می کنند و هر سه داوطلب خارج از کشور دارند که از طرق مختلف از دموکراتها حمایت می کنند.

اما زبان موجود در این آگهی ، در مورد حامیان ملی پول پرداخت پول “هجوم” پلیس به جورجیا در حمایت از وارنوک ، بیانگر این نکته است که این گروههای مترقی خارجی هستند که به دلیل وابستگی ایدئولوژیک با وارنوک در مورد موضوع پلیس ، ناگهان در این کشور ظاهر شدند. که درست نیست.

چارلز چمبرلین ، رئیس گروه ، در نامه ای الکترونیکی گفت: “دموکراسی برای آمریکا برای حمایت از روحانی رافائل وارنوک” به جورجیا سرازیر نشده است ، ما سالها در این ایالت هستیم. ” “ما 30142 عضو در جورجیا داریم و علاوه بر اینکه یکی از حامیان اولیه کشیش وارنوک هستیم ، در طول تاریخ 16 ساله خود از بسیاری از رهبران منتخب این ایالت حمایت کرده ایم ، از جمله حمایت از استیسی آبرامز در روز اول مبارزات انتخاباتی خود در سال 2018 ”

چمبرلین اضافه کرد: “روحانی رافائل وارنوک کاملاً واضح بوده است که می خواهد پلیس را اصلاح کند و از نو تصور کند ، نه اینکه آن را مسترد کند. دوره. پایان داستان.”

بریتنی والی ، استراتژیست ارشد سیاسی حزب خانواده های کارگر ، در نامه ای الکترونیکی گفت که “فعالان محلی برای حمایت از پیشنهاد موفقیت آمیز استیسی آبرامز برای انتخابات مقدماتی فرمانداری دموکرات ها ، ساخت حزب خانواده های کارگر جورجیا را آغاز کردند.”

وارنوک و فیدل کاسترو

در آگهی تبلیغاتی کمپین لوفلر ادعا شده است که وارنوک “میزبانی میتینگ دیکتاتور کمونیست فیدل کاسترو بود”.

اول واقعیت ها: این در بهترین حالت گمراه کننده است. هیچ مدرکی وجود ندارد که وارنوک شخصاً میزبان کاسترو باشد. در سال 1995 ، کاسترو در کلیسای باپتیست حبشه در شهر نیویورک صحبت کرد و مورد تشویق قرار گرفت ، جایی که وارنوک ، در آن هنگام در اواسط 20 سالگی ، یک کشیش جوانان بود. هیچ دلیلی وجود ندارد که وارنوک در تصمیم گیری برای دعوت از کاسترو برای سخنرانی نقشی داشته باشد. PolitiFact اشاره شد وقتی کاسترو معرفی شد وارنوک روی لباس نبود.

وارنوک در مورد بحث کاسترو در مناظره دسامبر با لوفلر گفت: “من هرگز او را ملاقات نکرده ام ، هرگز او را دعوت نکرده ام. او با من کاری ندارد.”

لوفر و سهام

یک آگهی از طرف Super PAC دموکراتیک ، جورجیا آنر ، به لوفلر در طی یک معامله سهام در ژانویه و فوریه حمله می کند.

در این آگهی ادعا می شود که لوفلر از خطرات ویروس کرونا شناخت کافی داشته است ، زیرا وی در 24 ژانویه جلسه توجیهی خصوصی دولت را دریافت کرده بود ، اما “به جای محافظت از مردم” از “سبد سهام خود محافظت می کرد” – “فروش 3 میلیون دلار سهام” اما به آمریکایی ها گفت که “همه چیز خوب بود.”

گرافیکی به سبک عنوان روزنامه می گوید: “برای” تجارت داخلی “تحقیق شده است.

اول واقعیت ها: در حالی که لوفلر واقعاً مورد تحقیق قرار گرفت ، این آگهی با ذکر نکردن نتیجه تحقیقات ، زمینه مهم را کنار می گذارد. وزارت دادگستری و کمیته اخلاق سنا بدون ایجاد اتهامی یا در غیر این صورت ادعای تخلف ، سوالات خود را بسته اند.

در ماه مه ، سی.ان.ان گزارش داد که وزارت دادگستری تحقیقات خود در مورد تجارت لوفلر و معامله دو سناتور دیگر را که قبل از سقوط مربوط به بیماری همه گیر معاملات قابل توجهی داشتند ، پایان داده است. در ماه ژوئن ، کمیته اخلاق سنا در نامه ای به لوفلر گفت که هیچ مدرکی پیدا نکرد که اقدامات وی قانون فدرال ، قوانین سنا یا استانداردهای رفتار را نقض کند.
مشخص نیست که لوفلر نقشی در تصمیم گیری برای فروش سهام داشته است. او می گوید که تمام فروش ها توسط مشاوران سرمایه گذاری شخص ثالث انجام شده است که سهام آنها را بدون مشارکت او اداره می کنند و وی حتی پس از اتمام معاملات از آنها هیچ اطلاعی نداشته است.
او گفت: “من هیچ دخالتی در این تصمیمات ندارم. من در مورد هیچکدام از آنها با آنها گفت وگو نمی کنم.” گفت در CNBC در ماه مارس.
پرونده های افشای فدرال لوفلر می گوید که او و همسرش جفری اسپرچر بین 24 ژانویه ، روزی که سناتورهای هر دو حزب توسط مقامات بهداشت دولت و ویرایش اطلاعات در مورد ویروس مطلع شدند ، بین 1.28 میلیون تا 3.1 میلیون دلار سهام فروخته اند. در آن دوره ، او همچنین سهام خود را بین 450،000 تا 1 میلیون دلار خریداری کرد (از جمله سهام Citrix ، یک شرکت نرم افزاری که برای کنفرانس تلفنی استفاده می شود).

نظرات لوفلر

همان آگهی جورجیای افتخار به دنبال پیشنهاد ارتباط بین فروش سهام لوفلر در ژانویه و فوریه و اظهارات عمومی او درباره بیماری همه گیر است.

پس از اینکه گوینده آگهی گفت: “او به ما گفت همه چیز خوب است” ، آگهی کلیپی از لوفلر که می گوید: “خبر خوب این است که مصرف کننده قوی است ، اقتصاد قوی است”.

اول واقعیت ها: این تقارن گمراه کننده است. لوفلر نقل قول درباره اقتصاد را درست بعد از جلسه توجیهی 24 ژانویه یا همزمان با فروش سهام ژانویه و فوریه که آگهی انتقاد می کند ، بیان نکرد. بلکه کلیپ مربوط به ویدیویی است که وی تهیه کرده است ارسال شده در تاریخ 10 مارس در توییتر – بیش از سه هفته از سقوط بازار سهام مربوط به همه گیر گرفته است. لوفلر در این توییت گفت که او پس از دیدار با رئیس جمهور ، معاون رئیس جمهور و وزیر خزانه داری استیون منوچین در مورد این اظهار نظر اظهار نظر کرد.

ادعای لوفلر در مورد اقتصاد مسلما قابل بحث بود. اما این تبلیغ ممکن است این تصور را ایجاد کند که این ویدئو نشان می دهد لوفلر در حالی که پیش از سقوط بازارهای سهام سهام خصوصی خود را دور انداخته بود ، به طور علنی اقتصاد را تحت فشار قرار می دهد. این در واقع همان چیزی نیست که اتفاق افتاده است.

مبارزات انتخاباتی وارنوک خود به اظهارنظر دیگری از لوفلر از 28 فوریه اشاره کرده است توییت، به عنوان مدرک ، او در حالی که سهام را رها می کرد ، همه گیری را نادیده می گرفت. وی در این توئیت گفت: “دموکراتها مردم آمریكا را به دلیل آمادگی برای # ویروس کرونا ویروس به طور خطرناکی و گمراه کرده اند. این واقعیت است:realDonaldTrump و دولت وی کار بزرگی را انجام می دهند تا آمریکایی ها را سالم و سالم نگه دارند.”

می توانید درباره اهمیت این نقل قول بحث کنید. با این حال ، صرف نظر از این ، نقل قول Super PAC مورد استفاده در تبلیغ نبود.

جرمی هرب ، Hyeyoon Alyssa Choi و Tara Subramaniam از CNN در این مقاله همکاری کردند.