بررسی واقعیت: دونالد ترامپ در حالی که جو بایدن به پیروزی نزدیک می شود ، صادقانه ترین سخنان ریاست جمهوری خود را ارائه می دهد

من از اواخر سال 2016 متن هر سخنرانی ترامپ را مشاهده یا خوانده ام. هزاران و هزاران ادعای دروغ او را فهرست بندی کرده ام.

من هرگز ندیده ام كه ​​دروغ و دروغ گفتن او دقیق تر و شكوهمندتر از آنچه عصر روز پنجشنبه در كاخ سفید انجام داد ، باشد.

خلاصه ای از این:

سرقت انتخابات؟

ترامپ ادعا کرد مخالفان وی که نامشان فاش نشده “در تلاش برای سرقت انتخابات” و “تلاش برای تقلب در انتخابات” هستند.

اول واقعیت ها: این کاملا بی اساس است. این انتخابات قانونی است. مخالفان ترامپ در تلاش برای سرقت آن نیستند. مسئولان انتخابات به سادگی آرا cast قانونی را می شمارند.

ویسکانسین ، میشیگان ، پنسیلوانیا و جورجیا

ترامپ ادعا کرد که وی ایالت های ویسکانسین ، میشیگان ، پنسیلوانیا و جورجیا را “با پیروزی” قابل توجهی در ابتدای شمارش آرا در آنجا به دست آورد.

اول واقعیت ها: این نادرست است پیش بینی قبل از شمارش همه آرا ، بدیهی است که همان پیروزی نیست – و بر اساس پیش بینی های CNN ، ترامپ ویسکانسین و میشیگان را از دست داده است. هنگام سخنرانی ، وی در پنسیلوانیا نیز به دلیل شمارش آرا از مناطق متمایل به دموکرات ها دچار مشکل شده بود و با ادامه شمارش آرا ، حاشیه وی در جورجیا به سرعت کاهش می یافت.

رای گیری از طریق نامه الکترونیکی

ترامپ رای گیری از طریق نامه پستی را “یک سیستم فاسد” خواند و بعداً افزود که “فساد و تقلب فوق العاده ای در جریان است”.

اول واقعیت ها: این نیز فقط اشتباه است. تقلب است بسیار نادر است با رای گیری از طریق پست اگرچه این اتفاق گاهی می افتد ، اما هیچ مبنایی وجود ندارد که بتوان کل سیستم را فاسد خواند.

مشروعیت شمارش ، قسمت 1

ترامپ سخنرانی خود را با گفتن این جمله آغاز کرد: “اگر شما آرای قانونی را بشمارید ، من به راحتی پیروز می شوم. اگر آرای غیرقانونی را بشمارید ، آنها می توانند سعی کنند انتخابات را از ما بدزدند.”

اول واقعیت ها: این ، دوباره ، فقط نادرست است. ترامپ در آستانه شکست بود زیرا آرا legal قانونی همچنان شمارش شد. هیچ دلیلی برای پیشنهاد وی مبنی بر شمارش “آرا illegal غیرقانونی” وجود نداشت ، مطمئناً دلیل چنین مشكلات انتخاباتی این آرا نبود.

مشروعیت شمارش ، قسمت 2

ترامپ ادعا کرد ، “در واقع ما در بسیاری از مکانهای مهم پیروز شدیم و تعداد ما به طرز معجزه آسایی از بین رفت. …” وی افزود: “آنها می خواهند بدانند که به چه تعداد رأی نیاز دارند و سپس به نظر می رسد تا بتوانند آنها را پیدا کنند. آنها صبر می کنند و منتظر می مانند و سپس آنها را پیدا می کنند … “

اول واقعیت ها: هیچ پیشنهادی برای پیشنهاد ترامپ مبنی بر اینکه چیزی ناپسند باعث کوچک شدن برخی از آگهی های وی شده است یا کسی به طور نادرستی در شمارش آرا دستکاری می کند ، وجود ندارد. آرا His وی در برخی از ایالت ها کاهش یافته بود زیرا آراots کاملاً قانونی پست الکترونیکی در حال شمارش بود. از آنجا که تعداد بیشتری از دموکرات ها نسبت به جمهوری خواهان رای خود را از طریق پست انتخاب کردند ، ترتیب شمارش در این ایالت ها باعث شد تا ترامپ با گذشت زمان جای خود را در کل آرا از دست بدهد.

در ایالت های دیگر مانند فلوریدا ، که آراots نامه های الکترونیکی زودتر از آرا in حضوری شمارش می شد ، ترامپ با گذشت زمان در واقع کل امتیازات را بدست آورد – همانطور که در آریزونا نیز این وضعیت را داشت ، که در زمان سخنرانی بسیار نزدیک بود.

مشروعیت شمارش ، قسمت 3

ترامپ ادعا کرد ، “در چندین ایالت در حال چرخش ، شمارش ساعت ها و ساعت ها در شب انتخابات متوقف شد ، و نتایج از مکان های اصلی تحت کنترل دموکرات ها جلوگیری شد ، اما بعداً ظاهر شد. و آنها مطمئنا ظاهر شدند ، و همه آنها نام بایدن را بر روی خود داشتند ، یا تقریباً در مورد همه ، من فکر می کنم تقریباً همه. همه آنها نام بایدن را روی خود داشتند که کمی عجیب است. “

اول واقعیت ها: استعلام ترامپ بی اساس است. ایالت های مختلف آراots خود را با سرعت های مختلف شمردند ، اما هیچ دلیلی وجود ندارد که ادعا شود “به طور مشکوکی” از نتایج “ممانعت” شده است – برخی از شهرستان ها و ایالت ها برای شمارش و گزارش دادن همیشه مدتی طول می کشد – یا اینکه مسئله تسلط بایدن در مراحل آخر شمارش در برخی از ایالات باز هم ، دستاوردهای بایدن نتیجه شمارش آرا legitimate رایج از طریق پست بود.

این درست نیست که “همه” یا “تقریباً” آرای رایانامه ای که روزهای چهارشنبه یا پنجشنبه شمارش شده برای بایدن بوده است. بایدن در این دسته از آرا Trump به راحتی ترامپ را هدایت می کرد ، اما ترامپ در مکان هایی مانند پنسیلوانیا و میشیگان نیز ده ها هزار رای از رای دهندگان پستی می گرفت.

مشروعیت شمارش ، قسمت 4

ترامپ گفت: “شگفت آور است که چگونه آن برگه های رای گیری از طریق پست یک طرفه هستند.”

اول واقعیت ها: هیچ چیز مشکوکی در این واقعیت وجود ندارد که رای دهندگان بایدن بسیار بیشتر از رای دهندگان ترامپ برای رای گیری از طریق پست ترجیح دادند: بایدن طرفداران خود را به این کار تشویق می کند ، در حالی که ترامپ رایانه نامه های رایانه ای را بی ادعا به عنوان تقلب مستعد و ناامن تحقیر می کند.

ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی استثنائات مختصری ایجاد کرد و در یک زمان گفت که رای گیری از طریق پست در فلوریدا ایمن و مطمئن است ، اما پیام غالب او به رای دهندگان خود این بود که آنها باید شخصاً رای دهند.

دموکراتها و شمارش

ترامپ گفت: “اکنون فقط چند ایالت هنوز در رقابت های ریاست جمهوری تصمیم گیری نشده اند. دستگاه رأی گیری این ایالت ها در همه موارد توسط دموکرات ها اداره می شود.” وی بعداً افزود كه “دستگاه های انتخاباتی در جورجیا توسط دموكرات ها اداره می شود.”

اول واقعیت ها: این نادرست است براد رافنسپرگر ، وزیر امور خارجه ، مقام ارشد انتخابات گرجستان ، یک جمهوریخواه است. وزیر خارجه باربارا سگاوسکه از نوادا ، ایالتی که در آن زمان مسابقات نیز در آن نزدیک بود ، همینطور است.

همچنین هیچ مبنایی وجود ندارد که بتواند ادعای انتخابات دموکرات ها در سایر ایالت ها را مرتکب اشتباه شده باشد. و این شهرستانهای محلی هستند که در واقع آرا را می شمارند.

آرا و روز انتخابات؟

ترامپ اعلام کرد که پس از روز انتخابات اجازه داده نمی شود “هیچ رأی غیرقانونی” داده نشود ، و این حکایت از وقوع چنین رأی گیری غیرقانونی دارد.

اول واقعیت ها: پس از روز انتخابات رأی گیری نمی شود. آرا after مثل همیشه بعد از روز انتخابات در حال شمارش است. و بعضی از ایالت ها برگه های رایانامه ای را که پس از روز انتخابات دریافت شود ، در صورتی که در تاریخ انتخابات یا قبل از آن به مارک پست برسد ، می پذیرند.

آرای “ناخواسته”

ترامپ ادعا کرد که ایالت ها ده ها میلیون برگ رأی “ناخواسته” را “بدون هیچ گونه اقدامات تأییدی” ارسال کرده اند. او به ایالتهایی اشاره داشت که بدون نیاز به درخواست خاصی ، به هر رأی دهنده واجد شرایط ثبت نام می کردند.

اول واقعیت ها: این ادعای آشنای ترامپ است و همچنان اشتباه است. نه ایالت (به علاوه واشنگتن دی سی) که چنین آرا را فرستاد برای اطمینان از رای دادن صحیح افراد ، اقدامات امنیتی مختلفی از قبیل شرایط امضای مسابقه در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است که یکی از ایالت هایی که رأی های “ناخواسته” را ارسال می کند ، توسط جمهوری خواهان اداره می شود یوتا، که پیش بینی می شود ترامپ برای دومین انتخابات متوالی آن را حمل کند.

دیترویت و فیلادلفیا

ترامپ ادعا کرد ، “دیترویت و فیلادلفیا ، به عنوان دو فاسدترین مکان سیاسی در هر نقطه از کشور ما شناخته می شوند ، به راحتی نمی توانند مسئولیت مهندسی نتیجه یک مسابقه ریاست جمهوری ، یک مسابقه بسیار مهم ریاست جمهوری را داشته باشند.”

اول واقعیت ها: هیچ دلیلی برای پیشنهاد ترامپ مبنی بر اینکه دیترویت و فیلادلفیا در این انتخابات کار اشتباهی انجام داده اند وجود نداشت ، چه رسد به اینکه “مهندسی نتیجه” بودند. شهرستانهای محلی آنها مانند سایر شهرستانهای محلی به سادگی آراing می شمردند.

ناظران انتخابات در دیترویت

ترامپ ادعا کرد ، “مبارزات انتخاباتی ما از دسترسی برای مشاهده هرگونه شمارش در دیترویت محروم شده است.”

اول واقعیت ها: این نادرست است CNN rصادرکننده آنی گریر گفت که وی نمایندگان مبارزات انتخاباتی ترامپ را به مدت سه روز در مرکز TFC ، جایی که شمارش آرا Det نامه های دیترویت در حال انجام است ، مشاهده کرده است. و روز دوشنبه ، اولین روز شمارش این آرا ، Grayer یک رای گیری کرد عکس از رقیبان جمهوری خواه در نظرسنجی در مرکز.
مشاور شركت دیترویت (وكیل اصلی) ، لارنس گارسیا ، گفت كه تقریبا 225 رقیب جمهوری خواه در نظرسنجی در روز چهارشنبه به همراه 256 دموكرات و 76 مستقل ، گرایر ، وجود دارد. گزارش شده.

گریر گفت که او شاهد بیرون رانده شدن دو نفر بوده است ، یکی جمهوری خواه که از پوشیدن ماسک روی بینی خود امتناع ورزیده و دیگری وابستگی نامشخص به دلیل ایجاد مزاحمت هنگام استفاده از ماسک هالووین. اما این همان چیزی نیست که به هیچ وجه ناظر ترامپ مجاز نیست.

پنجره های سرپوشیده

ترامپ ادعا کرد ، “یک مرکز مهم برای شمارش آرا در دیترویت ، پنجره ها را دوباره با تکه های بزرگ مقوا پوشانده و بنابراین آنها می خواستند منطقه شمارش را محافظت و مسدود کنند. آنها نمی خواستند کسی شمارش را ببیند ، هرچند اینها ناظر بودند ، قانونی ناظراني كه قرار بود در آنجا باشند. ”

اول واقعیت ها: این گمراه کننده است: رقیبان جمهوری خواه در نظرسنجی قبلاً در داخل مرکز دیترویت بودند که چهارشنبه بعد از ورود جمهوری خواهان دیگر به صحنه ، پنجره ها پوشانده شد.

گارسیا در بیانیه ای گفت: “برخی – اما نه همه – پنجره ها پوشیده شده بود ، زیرا كارگران نظرسنجی كه در داخل آن پنجره ها قرار داشتند ابراز نگرانی می كردند در مورد افراد خارج از مركز كه از آنها و كار آنها تصویر می گیرند و فیلم می گیرند. فقط رسانه ها مجاز به عکس گرفتن هستند در داخل محل شمارش ، و افراد خارج از مرکز به درخواست های متوقف کردن فیلمبرداری از کارگران نظرسنجی و مدارک آنها گوش نمی دادند. صدها نفر از مخالفان هر دو حزب بعد از ظهر و تمام عصر در داخل هیئت مرکزی شمارش بودند ؛ ده ها خبرنگار نیز در اتاق بودند در همه حال ، افراد خارج از مرکز می توانستند از طریق پنجره هایی که فاصله بیشتری با محاسبه فضای کاری صفحه ندارند ، ببینند. “

ترکیدن لوله در جورجیا

ترامپ ادعا کرد ، “در جورجیا ، یک لوله در مکانی دوردست ترکید که کاملاً با مکان آنچه اتفاق می افتد ارتباطی نداشت و آنها برای چهار ساعت شمارش را متوقف کردند.”

اول واقعیت ها: درست نیست که مسئله انفجار لوله در آتلانتا در مکانی غیر مرتبط با شمارش آرا اتفاق افتاده باشد. لوله در یک اتاق در State Farm Arena که مسئولان محلی ترکیدند ، ترکید گفت بالاتر از اتاق پردازش برای آرا abs غایب Fulton County بود.

این مسئله باعث تاخیر چهار ساعته شد. مقامات گفتند که هیچ آراots آسیب ندیده است.

مشروعیت نظرسنجی ها

ترامپ انتقادات موجهی از عدم صحت بسیاری از نظرسنجی ها ارائه داد. اما سپس او گفت که “نظرسنجی ها آگاهانه اشتباه فهمیدند” و گفت که آنها در تلاش برای “سرکوب” طرفداران او هستند.

اول واقعیت ها: این بی اساس است. ترامپ درست گفته بود که برخی نظرسنجی ها خاتمه یافته است ، اما هیچ شواهدی وجود ندارد که نظرسنجی ها سعی کنند اشتباه کنند – با شرمساری قابل توجه مردم نسبت به خود.

وضعیت سنا

ترامپ گفت: “ما علیرغم داشتن دو کرسی برای دفاع از دموکرات ها ، سنا را حفظ کردیم.”

اول واقعیت ها: در آن زمان مشخص نبود كه جمهوری خواهان سنا را حفظ می كنند – تا حدی به این دلیل كه یك مسابقه در جورجیا برای انتخابات دور دوم ژانویه در پیش بود و به نظر می رسید كه سایر نژادهای جورجیا نیز به دور دوم بروند. (برخی از مسابقات سنا در سایر ایالت ها که جمهوری خواهان در آن پیشتاز بودند نیز هنوز توسط رسانه ها فراخوانی نشده است.)

Tara Subramaniam از CNN در این مقاله شرکت کرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>