بررسی واقعیت: تقریباً همه آنچه ترامپ بعد از روز انتخابات گفته اشتباه است

نخست ، ماه ها پیش ، او به دروغ شروع به تصویر کشیدن برگه های رای گیری از طریق نامه های پنهانی با تقلب کرد. دوم ، او به دروغ ادعا كرد كه فرمانداران دموكرات كه او را دوست ندارند ، مسئول شمارش آرا هستند. سوم ، او به دروغ استدلال كرد كه در عمل عادي شمارش آرا after پس از روز انتخابات چيزي پليد و حتي شايد غيرقانوني وجود دارد.

به نظر می رسد همه این مزخرفات ، ده ها دروغ مربوط به رأی گیری که باید بارها و بارها از بین ببریم ، در خدمت این لحظه فعلی هستند – یک انتخابات نزدیک که او می تواند سعی کند بذر تردید خود را تغییر دهد به طور سیستماتیک در ذهن طرفداران کاذب کرده بود تا شکست کامل احتمالی او را رد کند.

ترامپ این طرح را در ساعات اولیه بامداد چهارشنبه ، با ارائه خطایی کاملاً نادرست در کاخ سفید که در آن بی اساس ادعا کرده بود قبلاً برنده شده است و بی اساس ادعا می کند کلاهبرداری علیه او انجام شده است ، عملی کرد. سپس به توئیتر عقب نشینی کرد – در آن تقریباً همه موارد گفته شده برای بقیه روز اشتباه بود.
چقدر سریال اشتباه است؟ از ساعت 5:30 بعد از ظهر ، توییتر به نوعی برچسب احتیاط بررسی واقعیت را در شش توییت چهارشنبه وی چسبانده است – و شما می توانید استدلال خوبی داشته باشید که مقداری از دیگران سزاوار همان رفتار بود.
ترامپ توییت کرد“: آنها سخت تلاش می کنند تا 500000 رای را در پنسیلوانیا از بین ببرند – ASAP. به همین ترتیب ، میشیگان و دیگران!”
نادرست شهرستانها به سادگی آرا را می شمردند. آرا-نامه های الکترونیکی ، که عموماً طرفدار دموکرات ها بودند ، پس از روز انتخابات در برخی از ایالت ها مانند پنسیلوانیا شمارش می شد ، زیرا قانون گذاران ایالت جمهوری خواه در آنجا اجازه نمی دهند روند شمارش آرا با رسیدن آرا votes آغاز شود.
ترامپ توییت کرد این که “تخلیه آرا surprise غافلگیرانه” باعث می شد که آگهی های اولیه او در حالت اصلی “به طرز جادویی از بین برود”.

نادرست هیچ “تعجب” وجود نداشت – آرا دوباره به سادگی شمارش می شدند – و آراots در واقع در هیچ جایی ریخته نمی شدند. وقتی ناظران سیاسی در مورد “تخلیه آرا” توییت می کنند ، آنها در مورد دور ریختن آرا صحبت نمی کنند. در عوض ، آنها به لحظاتی اشاره می کنند که مقدار زیادی از آرا into تازه شمارش شده در مجموع عمومی وارد شده یا “ریخته” می شود.

ترامپ توییت کرد، “ما بزرگ هستیم ، اما آنها در تلاشند تا انتخابات را بدزدند. ما هرگز به آنها اجازه نمی دهیم این کار را انجام دهند. پس از بسته شدن نظرسنجی ها نمی توان رأی داد!”

یک بار دیگر: کاملاً نادرست است. هیچ کس سعی نمی کرد چیزی را بدزدد. هیچ شواهدی از تقلب در انتخابات وجود نداشت. و آرا after پس از بسته شدن رای گیری ها به سادگی در حال شمارش بود ، نه پس از بسته شدن رای گیری ها.

اواخر بعد از ظهر چهارشنبه ، ترامپ کمی فریب بسیار نادرست را امتحان کرد: اعلام کرد “ما برای اهداف رای گیری ادعا کرده ایم” ، پنسیلوانیا ، جورجیا و کارولینای شمالی. (دولت ها ترامپ نیستند که “از طریق توییتر” ادعا کنند. آرا تصمیم می گیرند که چه کسی آنها را برنده کند.) ترامپ سپس اضافه کرد: “علاوه بر این ، ما در نتیجه ادعا می کنیم ایالت میشیگان اگر تعداد زیادی از آراots مخفی به طور مخفی ریخته شود ، همانطور که به طور گسترده گزارش شده است! ”

CNN و سایر رسانه ها پیش از این پیروز شدن میشیگان ، رقیب ترامپ ، جو بایدن ، معاون رئیس جمهور سابق پیش بینی کرده بودند. (پنسیلوانیا ، جورجیا و کارولینای شمالی در آن زمان برای تماس تلفنی بسیار نزدیک بودند.) و هیچ مدرکی مبنی بر “تعداد زیادی آراots مخفی پنهانی” در آنجا یا جاهای دیگر وجود نداشت. او ممکن است به اشتباه تایپی در ایالت میشیگان اشاره کرده باشد که به سرعت تصحیح شده و برای مدت کوتاهی به بایدن رأی اضافی می دهد.

فقط ترامپ روز چهارشنبه اظهارات جعلی نکرد. در طول چهار سال گذشته ، اغلب اوقات توسط کل اکوسیستم اطلاعات غلط طرفدار ترامپ به او کمک می شد.

پسر رئیس جمهور اریک ترامپ، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید Kayleigh McEnany و مدیر کمپین بیل استپین، در میان سایر متحدان ، اظهارات بی اساس بعد از ظهر را اعلام کرد که ترامپ قبلاً پنسیلوانیا را برنده شده بود.
مت شلاپ ، رئیس اتحادیه محافظه کاران آمریکا و همسر مرشد مرسدس شلاپ ، مشاور ارشد مبارزات انتخاباتی ترامپ ، ارتقا یافته یک تئوری توطئه بی اساس شامل آریزونا ، رأی دهندگان ترامپ و مارک های شارپی.
و وکیل ترامپ ، رودی جولیانی در یک رویداد مبارزاتی در فیلادلفیا شرکت کرد که در طی آن یک تحویل داد رگبار توطئه آمیز اظهارات نادرست. نظرات جولیانی بسیار پوچ بود و ما آنها را برای بررسی واقعیت جداگانه ذخیره می کنیم.
عدم صداقت از ابتدا مشخصه بارز ریاست جمهوری ترامپ بوده و این یکی از م componentلفه های اصلی مبارزات انتخاباتی مجدد وی بود. شاید مناسب این بود که با کوچکتر شدن مسیر 270 رأی انتخاباتی ، او و جانشینانش به رویکردی که او بهتر می داند روی آوردند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>