بررسی واقعیت: ترامپ نظریه توطئه بی اساس را مضاعف می کند که تماشاگران نظرسنجی GOP در سراسر کشور به حاشیه رانده شدند

او و جانشینان وی در چند روز اخیر چندین مورد از این ادعا را مطرح کرده اند ، و در حالی که جو بایدن ، نامزد دموکرات ها به پیروزی نزدیک می شود ، سخنان خود را افزایش می دهند.

ترامپ صبح جمعه در توئیتی با انتشار پستی در توییتر خود نوشت: “ناظران به هیچ وجه ، شکل یا فرم مجاز به انجام کار خود نبودند و بنابراین آرا accepted پذیرفته شده در این مدت باید غیرقانونی تعیین شود.” پنهان شد و برچسب گذاری شد به عنوان بخشی از سیاست خود در برابر اطلاعات نادرست انتخابات.

حقایق اول: ادعاهای ترامپ این است کاملاً نادرست هیچ گزارشی از بی نظمی سیستماتیک مشاهده کنندگان نظرسنجی در هیچ کجای ایالات متحده گزارش نشده است. هیچ مدرکی دال بر ادعای رئیس جمهور مبنی بر بسته شدن ناظران نظرسنجی از این روند وجود ندارد و مبارزات انتخاباتی ترامپ هنوز از این ادعای گسترده در دادگاه پشتیبانی نکرده است.

CNN در پی تحولات در مکان های اخذ رأی در روز انتخابات و روند شمارش آرا ، گزارشگرانی در سراسر کشور دارد و چیزی شبیه ادعاهای ترامپ مشاهده نکرد.

در اینجا خلاصه ای از آنچه در ایالت های مهم رخ داده است آورده شده است.

آریزونا

این مسابقه در آریزونا هنوز نزدیک است. بایدن پیشرو است ، هرچند ترامپ اختلاف را کم می کند. تظاهرات طرفدار ترامپ این هفته در خارج از دفاتر انتخاباتی فوران کرد ، جایی که بسیاری از معترضین ادعاهای دروغ ترامپ درباره بی نظمی را تکرار کردند.

CNN در اوایل دوره رأی گیری از چهار محل رای گیری در ققنوس بازدید کرد و ناظران جمهوری خواه و دموکرات را در همه آنها مشاهده کرد. در روز انتخابات ، CNN ناظران معتبر نظرسنجی را با کلیپ بورد در مکان های رأی گیری از جمله شهر مستحکم GOP سورپرایز ، و همچنین شهر به شدت لاتین و تمایل آبی مشاهده کرد.

دیوید اپهیمر ، رئیس GOP آریزونا برای تمایل به آبی شهرستان پیما ، گفت که حزب وی در روز انتخابات حدود 300 ناظر در مکان های رای گیری و شمارش آرا داشت. وی روز جمعه گفت: “اوضاع کاملاً روان پیش رفت.”

گرجستان

یک شب دیگر ، با افزایش تعداد آرا mail رایانه ای ، بایدن در جورجیا پیش قدم شد.

به گفته خبرنگاران سی.ان.ان که در هنگام شمارش آرا also در حالی که کارگران انتخابات در شهرستان کلیتون شمارش آرا Thursday غیرحضوری بایدن را به اتمام رسانده بودند ، اواخر پنجشنبه شب ، به اندازه کارگران انتخابات در اتاق ناظر بودند. .

علاوه بر این ، گابریل استرلینگ ، مدیر اجرای سیستم رأی گیری در جورجیا ، روز جمعه در یک کنفرانس خبری گفت که ایالت “هیچ بی نظمی گسترده ای را نمی بیند”.

میشیگان

مقامات به سی.ان.ان گفتند روز چهارشنبه حداقل 256 رقیب دموکرات و 225 رقیب جمهوری خواه در مرکز TCF دیترویت حضور داشتند ، در حالی که کارگران انتخابات آخرین آراots غایب را شمارش می کردند. تعداد مخالفان نظرسنجی از هر دو طرف به قدری بود که مقامات نگران ازدحام جمعیت بودند.

در یک کنفرانس خبری پنجشنبه شب ، ترامپ چندین ادعای دروغ و گمراه کننده در مورد بی نظمی های ظاهرا با ناظران نظرسنجی در دیترویت مطرح کرد. CNN قبلاً این ادعاها را بررسی کرده است.
مبارزات انتخاباتی ترامپ با به چالش کشیدن روند مشاهده نظرسنجی ، در دادگاه ایالتی شکایت کرد ، اما این تنها یک استخر کوچک با حدود 90 رأی گیری را مورد اختلاف قرار داد. صرف نظر از این ، قاضی روز پنجشنبه دادخواست را رد کرد.

CNN روز چهارشنبه پیش بینی کرد که بایدن برنده میشیگان شود.

پنسیلوانیا

پس از عقب ماندن در ایالت به دلیل شمارش آرا slow آهسته ، بایدن جمعه پیش افتاد.

وکلای مبارزات انتخاباتی ترامپ در دادخواستها ادعا کردند که ناظران نظرسنجی GOP اجازه مشاهده شمارش آرا در فیلادلفیا را نداشته اند یا به اندازه کافی به کارگران انتخابات در اتاق نزدیک نیستند.

اما در جلسه دادگاه روز پنجشنبه ، وکلای ترامپ اعتراف کردند و قاضی فدرال تأیید کرد که این درست نیست. قاضی ، جروم مارکوس ، وکیل مبارزات انتخاباتی ترامپ را تحت فشار قرار داد تا پاسخ دهد آیا ناظران ترامپ اجازه ورود دارند یا خیر ، و مارکوس اذعان کرد: “تعداد افراد غیر صفر در اتاق وجود دارد.” مقامات شهری همچنین به قاضی گفتند که ناظران ترامپ در اتاق هستند.

ویسکانسین

ناظران نظرسنجی از هر دو حزب در چندین مکان رای گیری حضور داشتند که CNN روز سه شنبه در ویسکانسین بازدید کرد.

در محل شمارش مرکزی میلواکی ، جایی که داوطلبان تقریباً 169،000 رأی غایب شهر را در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به دست آوردند ، این شهر به 15 ناظر جمهوری خواه ، 15 دموکرات و 15 ناظر غیر حزبی در هر زمان اجازه داد. مشاهده کنندگان فردی در طول روز عوض می شدند.

CNN روز چهارشنبه پیش بینی کرد که بایدن برنده ویسکانسین شود.

كاتلین پولانتز و جسیكا اشنایدر از CNN در این داستان سهیم بودند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>