بررسی واقعیت آخر هفته پر از دروغ ترامپ – CNNPolitics

در طول مصاحبه تقریباً یک ساعته ، ترامپ به دموکرات ها ، سیستم رای گیری از طریق پست و شهرهای دیترویت ، فیلادلفیا و میلواکی به اتهام تقلب و فساد حمله کرد. حتی متحدان سابق ترامپ نیز در امان نماندند ، زیرا وی از برایان كمپ ، فرماندار جمهوری خواه گرجستان ، انتقاد كرد كه برای كمك به پیشبرد ادعاهای بی اساس خود در مورد كلاهبرداری ، اقدامات بیشتری انجام نداده است. وی سپس به انتشار شک و تردید در مورد نتایج انتخابات در توییتر ادامه داد.

در اینجا حقایقی در مورد آخر هفته پر از دروغ ترامپ وجود دارد.

ترامپ اصرار داشت که وی در انتخابات پیروز شد زیرا رقیب وی ، معاون رئیس جمهور سابق جو بایدن ، احتمالاً نمی توانست تعداد آرا attrib منتسب به وی را بدست آورد.

ترامپ گفت: “ما در انتخابات به راحتی پیروز شدیم.” “به هیچ وجه جو بایدن 80 میلیون رای نیاورد.”

حقایق اول: ترامپ بر اساس پیش بینی های CNN و سایر شبکه های خبری مهم ، از جمله فاکس نیوز ، در انتخابات پیروز نشد.

بیشتر سازمان های خبری بایدن را بیش از سه هفته پیش به عنوان پیروز اعلام کردند ، اما ترامپ از پذیرفتن امتناع ورزید و دلیل اصلی باخت خود را ناشی از شکست نظریه های کلاهبرداری در انتخابات سال 2020 دانست.

تقلب در انتخابات

ترامپ دست کم سه بار در مصاحبه گفت: “این انتخابات تقلب شد” و در دو نوبت افزود که “این یک کلاهبرداری کل” است.

حقایق اول: تلاش های ترامپ برای بی اعتبار کردن نتایج انتخابات چیز جدیدی نیست. با این حال ، مقامات فدرال گفته اند که هیچ تقلب یا تخلف گسترده ای در جریان انتخابات صورت نگرفته است.

در بیانیه ای که هفته پس از انتخابات صادر شد ، گروه مشترکی از مقامات انتخابات فدرال ، ایالتی ، محلی و خصوصی ، از جمله برخی از کارمندان فدرال که در دولت ترامپ کار می کنند ، انتخابات 2020 را امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا خواند.

با وجود تکذیب های مکرر هرگونه تخلف از سوی مقامات فدرال و ایالتی ، ترامپ در مصاحبه روشن کرد که بعید است به این زودی لحن خود را تغییر دهد. وی به بارتیرومو گفت: “ذهن من طی شش ماه تغییر نخواهد کرد.” “تقلب فوق العاده ای انجام شد.”

كنترل كنگره

ترامپ ادعا کرد جمهوری خواهان “یک کرسی را در کنگره از دست ندادند” و در نهایت “ما کنگره را بردیم ، سنا را بردیم”.

حقایق اول: این اشتباه است که ترامپ می گوید جمهوری خواهان در کنگره پیروز شدند و یک کرسی را از دست ندادند. اگرچه جمهوری خواهان 11 کرسی مجلس را به دست آوردند ، اما آنها 3 جایگاه خود را از دست دادند و هنوز با CNN در اقلیت هستند فرافکنی دموکرات ها کنترل مجلس نمایندگان را حفظ خواهند کرد. کنترل سنا هنوز تصمیم گیری نشده است.

تاکنون ، جمهوری خواهان یک کرسی در سنا به دست آورده اند و دو کرسی از دست داده اند ، و آنها را در 50 کرسی از 48 دموکرات قرار داده است. با این حال ، دو کرسی سنا جورجیا برای انتخابات دور دوم آینده قابل تصاحب است که در نهایت تعیین می کند کدام حزب سنا را کنترل می کند .

رهبران خارجی

در مصاحبه ، ترامپ ادعا کرد که رهبران خارجی با وی تماس گرفته اند و اعلام کرده اند که رقابت ریاست جمهوری ایالات متحده “آشفته ترین انتخاباتی است که من دیده ام”.

حقایق اول: کاخ سفید از پایان ماه اکتبر تماس های تلفنی رهبران خارجی صفر را خوانده است. بعلاوه ، تقریباً همه متحدان بزرگ ایالات متحده پیروزی بایدن را تبریک گفته اند.

تغییر رأی

به گفته ترامپ ، ماشین های رای گیری رایج که از شرکت فناوری انتخابات Dominion Voting Systems استفاده می شود “دارای اشکالاتی بود که آنها هزاران رای را از حساب من به حساب بایدن منتقل کردند.

حقایق اول: هیچ مدرکی از این اتفاق وجود ندارد.

در حالی که چند مسئله جداگانه با فناوری Dominion در روز انتخابات و شب انتخابات گزارش شده بود ، هیچ گزارش معتبری مبنی بر تأثیر هرگونه مشکل در ماشین آلات شرکت در شمارش آرا گزارش نشده است.
اعضای آژانس امنیت سایبری و زیرساخت وزارت امنیت میهن ، که نظارت بر امنیت انتخابات ایالات متحده را بر عهده دارد ، اظهار داشتند: “هیچ مدرکی مبنی بر حذف یا از دست دادن رای گیری ، تغییر آرا یا به هر طریقی خدشه دار شدن هیچ سیستم رای گیری وجود ندارد.”
علاوه بر این ، کارشناسان گفته اند که ادعای ترامپ با واقعیت ها پشتیبانی نمی شود. قابل ذکر است ، بیشتر ایالت ها از برگه های رأی گیری کاغذی استفاده می کنند که می تواند مورد بازبینی و شمارش مجدد قرار گیرد تا آرا مجدد بررسی و اعتبارسنجی شود.
این نظریه قبلاً توسط سیدنی پاول در کنفرانس مطبوعاتی کمپین ترامپ در پنسیلوانیا پیشنهاد شده بود. از آن زمان این کمپین ارتباط خود را با وکیل قطع کرده است.

ویسکانسین

ترامپ با ذکر ویسکانسین به عنوان نمونه ای از فساد ، گفت: “من واقعاً برنده این ایالت شدم.”

حقایق اول: این نادرست است

پیش بینی قبل از شمارش همه آرا ، بدیهی است که همان پیروزی نیست – و بر اساس پیش بینی های CNN ، ترامپ ویسکانسین را از دست داده است. این نتیجه پس از بازشماری مجدد درخواست شده توسط مبارزات انتخاباتی ترامپ در یکی از بزرگترین شهرستانهای این ایالت بدون پیروزی بایدن باقی مانده است. انتظار می رود هنگامی که کمیسیون انتخابات ویسکانسین نتایج انتخابات ایالت این هفته را تأیید کند ، پیروزی بایدن در کل ایالت تأیید شود.

سلطه

ترامپ همچنین با اشاره به مشکوک بودن نحوه شمارش آرا ، امنیت سیستم های Dominion را زیر سوال برد.

ترامپ گفت: “هیچ کس حتی نمی داند آرا کجا شمارش می شود.” آنها می گویند “شما می دانید که آرا و سلطه در کشورهای خارجی شمرده می شود.”

حقایق اول: این شرکت این ادعاها را رد کرده است.

دومینیون در بیانیه ای در تاریخ 26 نوامبر در پاسخ به ادعاهای مطرح شده توسط پاول ، تصریح کرد که “رای گیری در خارج از ایالات متحده انجام نمی شود. شمارش و گزارش آرا توسط مقامات انتخابات ایالتی و ایالتی انجام می شود – نه توسط Dominion ، یا هر شرکت فناوری دیگر انتخابات. “

عصر یکشنبه “60 دقیقه” کریستوفر کربس ، مقام ارشد امنیت سایبری کشور که ترامپ اندکی پس از روز انتخابات او را برکنار کرد ، همچنین ادعاهای مربوط به انتخابات فاسد را پس زد و گفت: “هیچ قدرت خارجی وجود ندارد که آرا is را بدزد.”

تحقیق مولر

حملات ترامپ محدود به انتخابات نبود. ترامپ در پاسخ به این س byال که بارتیرومو مشاور ویژه ای برای رسیدگی به اتهامات کلاهبرداری منصوب خواهد کرد ، از فرصت استفاده کرد و دروغ های مربوط به تحقیقات به سرپرستی رابرت مولر ، مشاور ویژه سابق را که ادعا کرد 48 میلیون دلار هزینه کرده و هنوز چیزی پیدا نکرد ، تکرار کند.

ترامپ گفت: “آنها برای 48 میلیون از همه چیز عبور کردند و هیچ تبانی و هیچ چیز را پیدا نکردند.”

حقایق اول: این از دو نظر غیر واقعی است.

طبق ارقام منتشر شده توسط وزارت دادگستری ، تحقیقات مولر در واقع 32 میلیون دلار هزینه داشت و به هیچ وجه رئیس جمهور را تبرئه نکرد.
گزارش مولر می گوید که در تحقیقات مشخص نشده است که کارزار انتخاباتی ترامپ با دخالت در انتخابات روسیه “هماهنگ یا توطئه” کرده است. با این حال ، این گزارش پرونده ای را نشان داد که شواهد زیادی وجود داشت ترامپ مانع اجرای عدالت شده است ، در چندین مورد. در این گزارش همچنین عنوان شده بود كه اگر دفتر مولر “اطمینان داشت كه رئیس جمهور به طور واضحی مرتكب جرمی نشده است ، ما چنین می گفتیم.”
مولر در نهایت تصمیم گرفت که به دلایل زیادی ، از جمله سیاست وزارت دادگستری مبنی بر اینکه رئیس جمهور “نمی تواند به جرم فدرال متهم شود ، تصمیمی در مورد اتهام ترامپ اتخاذ کند. این غیرقانونی است.”

پنسیلوانیا

در یک توییت روز شنبه ، رئیس جمهور نظریه ابطال شده ای را مبنی بر اینكه پنسیلوانیا تعداد آرا mail نامه های پستی بیشتر از تعداد ارسال شده دریافت و ادعا كرد: “1،126،940 رأی از هوای مطبوع ایجاد شده است” را تبلیغ كرد.

حقایق اول: مقامات این ادعا را رد کرده اند.

سخنگوی دفتر دادستان کل پنسیلوانیا به CNN گفت ، “این ادعای بی اساس دیگری برای کلاهبرداری است.”

سخنگوی گفت: “هیچ مدرکی وجود ندارد.” “این اتفاق نیفتاد.

کیسی تولان ، خبرنگار CNN در این مقاله مشارکت داشته است.