با افزایش ریسک نکول، قانونگذاران واشنگتن را بدون توافق محدودیت بدهی ترک می کنندCNN

توافق محدودیت بدهی هنوز برای جمهوری خواهان مجلس نمایندگان و کاخ سفید به پایان نرسیده است زیرا قانونگذاران پایتخت کشور را ترک می کنند و خطر نکول برای اولین بار افزایش می یابد.

بدون هیچ لایحه ای برای رای گیری، قانونگذاران مجلس نمایندگان مجلس را برای تعطیلات آخر هفته روز یادبود ترک می کنند، هرچند به آنها 24 ساعت اخطار داده می شود تا در صورت دستیابی به توافق و زمانی که به توافق رسیدند، بازگردند.

هر روزی که بدون توافق دو حزبی برای افزایش سقف بدهی می گذرد، کشور را به نکول نزدیک تر می کند، که می تواند برای اقتصاد جهانی فاجعه بار باشد و اثرات مالی بر تعداد بی شماری از آمریکایی ها داشته باشد.

کوین مک‌کارتی، رئیس‌جمهور آمریکا در روز پنجشنبه تضمین نمی‌کند که یک توافق تا اول ژوئن تصویب شود، که وزارت خزانه‌داری هشدار داده است که می‌تواند اولین تاریخ «X» ممکن برای عدم پرداخت بدهی باشد.

در عوض، علیرغم اینکه چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، گفت که او آن را به مجلس سنا نخواهد آورد، به لایحه بدهی مجلس نمایندگان جمهوری خواه اشاره کرد.

او به مانو راجو از CNN گفت: «لایحه‌ای وجود دارد که در مجلس سنا تصویب شده است. ما یک لایحه را در آوریل تصویب کردیم، خیلی قبل از اینکه آنها بگویند ضرب الاجل اول ژوئن است.

نماینده پاتریک مک‌هنری، نماینده ارشد جمهوری‌خواه در مورد مذاکرات محدودیت بدهی، در نشانه دیگری از فاصله دو طرف از یکدیگر، روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: «ما هنوز اختلافات اساسی داریم که باید حل کنیم. و این پیچیده است.»

مک‌هنری در پاسخ به سوال سی‌ان‌ان که آیا سطح هزینه‌ها حل شده است، گفت: «هیچ چیزی حل نشده است».

مذاکره کنندگان در تلاش هستند تا در مورد تعداد انگشت شماری از مسائل باقی مانده پیشرفت کنند – علاوه بر نحوه کاهش هزینه های فدرال، که همچنان یک نقطه گیر کلیدی است.

در حالی که در مذاکرات به نتیجه نرسیده است، پیشرفت آهسته آهسته در تمام زوایای مذاکرات از اجازه اصلاحات تا توافق سقف هزینه های احتمالی در حال انجام است.

به‌عنوان بخشی از مذاکرات، کاخ سفید و جمهوری‌خواهان کاخ در حال مذاکره درباره توافقی هستند که سقف بدهی‌ها را تا سال 2024 افزایش می‌دهد و در عین حال محدودیت‌هایی را برای 12 لایحه هزینه‌های سالانه که کنگره باید تا پایان سال مالی تصویب کند تا بودجه دولت را تصویب کند، تعیین می‌کند. آشنا با مذاکرات به CNN گفت.

ایده ای که مورد بحث قرار می گیرد مکانیزمی است که به کنگره اجازه می دهد 12 لایحه تخصیصی را در سطوح هزینه های مورد توافق تصویب کند، و اگر تصویب نشود، یک لایحه کوتاه مدت به طور خودکار هزینه ها را به آن سطوح کاهش می دهد.

این منبع افزود: سطوح دقیق هزینه ها هنوز در حال تعیین است.

چنین توافقی فرآیندی را در مورد نحوه رسیدگی به کاهش هزینه‌ها ایجاد می‌کند و به کنگره اتاق می‌دهد تا جزئیات نحوه انجام این کاهش‌ها را مشخص کند.

یکی از موضوعات پیچیده‌تر که می‌تواند در روزهای آینده بحث‌های بدی را به همراه داشته باشد، موضوع نیازمندی‌های کاری است که هنوز به طور گسترده به آن پرداخته نشده است.

یکی از چیزهایی که به نظر می رسد هر دو طرف به آن بسنده کرده اند، بازپس گیری بودجه مصرف نشده برای همه گیری کووید-19 است.

علاوه بر این، یک منبع GOP به CNN تأیید کرد، علاوه بر این، مذاکره کنندگان در حال بحث در مورد پس گرفتن 80 میلیارد دلار بودجه برای ماموران جدید IRS هستند که در قانون کاهش تورم گنجانده شده است.

جمهوری خواهان در لایحه سقف بدهی جمهوری خواهان که به تصویب مجلس نمایندگان رسیده بود، بازگرداندن بودجه IRS را وارد کردند و گروهی از جمهوری خواهان تندرو روز پنجشنبه در نامه ای درخواست خود را برای چنین شرطی تجدید کردند.

کاخ سفید پیشتر در مذاکرات گفت که عقب نشینی IRA از میز خارج است. CNN برای اظهار نظر با کاخ سفید تماس گرفته است.

آسوشیتدپرس اولین کسی بود که گزارش داد بودجه IRS در این مذاکرات مورد بحث قرار گرفته است.

در ملاء عام، جنگ پیام‌رسانی بین جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های مجلس نمایندگان در جریان است و هر یک از طرفین از دیگری انتقاد می‌کنند.

حکیم جفریس، رهبر دموکرات مجلس نمایندگان، از تصمیم مجلس برای تعطیلی تعطیلات انتقاد کرد. درک من این است که نامزدهای رئیس جمهور بایدن و همچنین مک کارتی رئیس جمهور به گفتگو ادامه خواهند داد، اما مایه تاسف است که جمهوری خواهان مجلس نمایندگان تصمیم گرفتند قبل از غروب آفتاب از شهر خارج شوند.

علائم هشداردهنده نیز در حال ظهور هستند: رتبه‌بندی Fitch رتبه برتر اعتباری ایالات متحده را در رتبه‌بندی منفی در روز چهارشنبه قرار داد، که منعکس کننده عدم قطعیت پیرامون بحث سقف بدهی فعلی و احتمال نکول برای اولین بار است. این آژانس که یکی از سه آژانس رتبه‌بندی اعتباری برتر به همراه Moody’s و S&P است، “AAA” ایالات متحده را در “رده‌بندی تماشای منفی” قرار داد و نشان داد که در صورت عدم موافقت قانونگذاران با لایحه‌ای که بدهی خزانه‌داری آمریکا را افزایش می‌دهد، می‌تواند بدهی ایالات متحده را کاهش دهد. حد.

رتبه بندی دیده بان منفی نشان دهنده افزایش تحزب سیاسی است که با وجود نزدیک شدن سریع به تاریخ x (زمانی که خزانه داری ایالات متحده موقعیت نقدی و ظرفیت خود را برای اقدامات فوق العاده بدون تحمیل بدهی جدید تمام می کند) مانع دستیابی به یک قطعنامه برای افزایش یا تعلیق سقف بدهی می شود. این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد، اگرچه گفت که معتقد است به موقع راه حلی پیدا خواهد شد.

جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، بارها گفته است که احتمالا خزانه داری ایالات متحده نمی تواند تمام صورت حساب های خود را به طور کامل و به موقع از اول ژوئن، که اکنون تنها یک هفته مانده است، پرداخت کند. منابع ارشد به سی ان ان گفتند که چشم انداز افزایش سقف بدهی تا آن زمان بسیار بد است، حتی زمانی که مذاکره کنندگان سیگنال می دهند که شروع به پیشرفت در یک توافق کرده اند.

مک کارتی بارها هشدار داده است که کاخ سفید و جمهوری خواهان مجلس نمایندگان باید در این هفته به توافقی دست یابند تا از نکول جلوگیری کنند و او گفته است که افزایش سقف بدهی تنها امتیازی است که او خواهد داد.

مذاکره کنندگان کاخ سفید و مک کارتی هر روز با یکدیگر ملاقات کرده اند و اخیراً پس از گذراندن بیشتر مذاکرات اخیر خود در ساختمان کنگره، چندین ساعت بعد از ظهر چهارشنبه در ساختمان دفتر اجرایی آیزنهاور در مجتمع کاخ سفید سپری کردند. مک کارتی و رئیس جمهور جو بایدن آخرین بار روز دوشنبه به صورت حضوری ملاقات کردند.

اگر بایدن و مک کارتی در نهایت به اجماع برسند، در مرحله بعدی با بررسی اعضای کنگره در هر دو مجلس مواجه خواهند شد. اعضای هر دو حزب در مورد امتیازات احتمالی ابراز نگرانی کرده اند.

فرآیندهای قانونی نیز وجود دارد که مورد توجه قرار می گیرد.

مک‌هنری، یکی از مذاکره‌کنندگان کلیدی مک‌کارتی، گفته است که مجلس نمایندگان ۲۴ تا ۴۸ ساعت زمان نیاز دارد تا متن قانون‌گذاری را بنویسد، سپس سه روز به اعضا اجازه می‌دهد تا قبل از رأی‌گیری، آن را بررسی کنند. سپس باید به سنا برود، جایی که شومر گفته است که می‌تواند جدول زمانی را تسریع بخشد – اما فقط تا این حد.

این داستان با پیشرفت های اضافی به روز شده است.

مطالب پیشنهادی  دادگاه عالی تلاش جمهوری خواهان پنسیلوانیا برای جلوگیری از نتایج انتخابات را رد می کند