بایدن هنگامی که به مراحل نهایی رسیدن به کاخ سفید نزدیک می شود ، آرا جمع می کند

در حالی که شمارش آرا m ماراتن تا عصر چهارم کشیده می شود ، بایدن برای سخنرانی احتمالی در زمان نخست آماده است حتی وقتی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا به او هشدار داد که ادعا نمی کند کاخ سفید را زودتر از موعد ادعا کند. ترامپ سیگنال هایی را ارسال می کند که حتی اگر دستیارانش این واقعیت را بپذیرند که ریاضیات دلهره آور مسابقه نشان می دهد امیدهای او برای دوره دوم ریاست جمهوری دیگر از بین رفته است ، از پذیرفتن امتناع خواهد کرد.

معاون رئیس جمهور پیشین خود را در پنسیلوانیا ، نوادا و جورجیا گسترش می دهد. هر ایالت برای تماس بیش از حد نزدیک است. بایدن در پنسیلوانیا با 22000 رأی بالاتر ، در نوادا با بیش از 22000 رأی ترامپ و بیش از 4000 رأی در جورجیا پیش است. تعداد شمارش آراots موقت و بسیاری دیگر در پنسیلوانیا پیچیده خواهد شد که به دلایلی از جمله آسیب ، خوانایی ، امضاها یا نقص دیگر نیاز به مراقبت بیشتر دارند.

رئیس جمهور نمی تواند بدون پیروزی در پنسیلوانیا و جورجیا و حداقل یکی از سایر ایالت های برجسته به 270 رأی انتخاباتی برسد. بایدن می تواند با پیروزی در پنسیلوانیا به تنهایی یا با بردن نوادا و آریزونا ، جایگاه نخست را بدست آورد. در حال حاضر ، رئیس جمهور با 253 رای به 213 رأی انتخاباتی ، پروژه های CNN ، رئیس جمهور را رهبری می کند.

ترامپ در آریزونا برتری حزب دموکرات را کاهش می دهد ، که با 94٪ گزارش به کمتر از 30،000 رأی رسیده است ، اما مشخص نیست که آیا حاشیه وی به اندازه کافی گسترده است تا با 235،000 رأی شمارش هنوز رقیب خود را پشت سر بگذارد.

بایدن جمعه شب برنامه هایی را برای سخنرانی در وقت اصلی مردم آمریكا برای آنچه كه امیدوار بود سخنرانی پیروزی باشد تنظیم كرده است ، اما بلافاصله مشخص نبود كه اگر انتخابات هنوز برگزار نشده باشد ، آیا رویداد در ویلمینگتون ، دلاور ، برگزار خواهد شد یا خیر. . همچنین انتظار می رود سناتور کمالا هریس ، معاون نامزد انتخابات ریاست جمهوری ، از کالیفرنیا سخنرانی کند.

ترامپ بعد از کنفرانس خبری شکایت و دروغ پردازی خود در کاخ سفید در کاخ سفید در روز پنجشنبه ظاهر نشده است ، و در حالی که جنگ اراده ها میان رئیس جمهور و اردوگاه بایدن بر سر بازی نهایی آغاز شد. ترامپ در توئیتی گفت که بایدن نباید “به اشتباه” دفتر رئیس جمهور را ادعا کند و قول دادرسی قانونی برای تلاش برای بستن به شغل خود را داد. اما تاکنون مبارزات انتخاباتی ترامپ نظریه های توطئه و اتهاماتی را ارائه داده اما شواهد مشخص کمی برای حمایت از ادعاهای خود درباره فساد در انتخابات ارائه کرده است.

بایدن در گرجستان سنتی جمهوریخواه پیشتاز است

قدرت شگفت آور معاون سابق رئیس جمهور در جورجیا از مشارکت گسترده رای دهندگان سیاه پوست در منطقه فولتون و سایر حومه اطراف آتلانتا ، خستگی از ترامپ در حومه رشد سریع جورجیا – که در سال های اخیر به طور فزاینده ای جوان تر و متنوع شده اند – و کار سخت کوش بیش از یک دهه برای تقویت ثبت دموکراتها در این ایالت.

وزیر امور خارجه جورجیا ، براد رافنسپرگر ، جمعه در یک کنفرانس خبری گفت: “در حال حاضر ، جورجیا بیش از حد برای فراخوانی باقی مانده است. از حدود 5 میلیون رأی داده شده ، ما حاشیه چند هزار رای خواهیم داشت.” کوچک ، در جورجیا بازشماری خواهد شد. “

در گرجستان بازشماری خودکار وجود ندارد ، اما اگر نتایج در حد 0.5٪ باشد ، یک نامزد می تواند پس از تأیید آرا ، درخواست بازشماری کند.

مشاور عمومی مبارزات انتخاباتی ترامپ ، مت مورگان ، در اوایل روز جمعه در بیانیه ای گفت ، “جورجیا به سمت بازشماری آرا پیش می رود ، جایی که اطمینان داریم که آرا ball را به طور نامناسب برداشت خواهیم کرد و در نهایت رئیس جمهور ترامپ پیروز خواهد شد.”

از زمان بیل کلینتون در سال 1992 ، هیچ نامزد دموکراتیک برای انتخابات ریاست جمهوری موفق به کسب این ایالت نشده است.

ترامپ از عقب نشینی امتناع می ورزد

همزمان با بروز این درام در سراسر کشور ، متحدان رئیس جمهور چالش های حقوقی را آغاز کردند و تئوری های توطئه را مطرح کردند در حالی که ترامپ در توئیتر “جلوی شمارش را بگیرید!”

پنجشنبه شب ، ترامپ عملاً سیگنالی ارسال کرد که در صورت شکست در انتخابات ، قصد ترک قدرت بدون جنگ را ندارد. سخنرانی اتاق توجیهی کاخ سفید – که در آن ترامپ به دروغ ادعا کرد که آرا that قبل و در طی انتخابات ، اما پس از روز انتخابات شمارش شده ، آرای غیرقانونی است – می تواند در نهایت یکی از خطرناکترین اظهارات ریاست جمهوری در آمریکا باشد تاریخ.

رئیس جمهور همچنین ادعاهای مضحکی را مطرح کرد که منجر به کاهش شبانه انتخابات می شود زیرا مقامات دموکرات به یافتن برگه های رای ادامه می دهند ، در حالی که در واقع شمارش ها کاهش یافته است زیرا مقامات انتخابات در بسیاری از ایالت ها رای گیری از طریق پست را به نفع دموکرات ها شمرده اند ، پس از روز انتخابات آرا ، که به نفع جمهوری خواهان تمایل دارد.

میت رامنی ، سناتور جمهوری خواه یوتا روز جمعه در توییتی نوشت كه اظهارات ترامپ در مورد انتخابات تقلبی “به علت آزادی در اینجا و سراسر جهان آسیب می رساند” ، فراتر از بقیه کنفرانس GOP سنا ، جایی که برخی از جمهوری خواهان برتر همچنان به دفاع از ادعاهای بی اساس ترامپ ادامه می دهند تقلب در رای دهندگان

در حالی که رئیس جمهور پنجشنبه شب صحبت می کرد ، شمار روزانه عفونت های جدید ویروس کرونا در ایالات متحده به 114،876 رسیده است ، که بدترین آمار روزانه است ، و حاکی از این است که وسواس سیاسی ترامپ چگونه باعث غفلت از بحرانی شده است که بیش از 235،000 آمریکایی را به کام مرگ کشانده است.

جاده به 270

مدت هاست که مشخص شده است که بایدن از افزایش دیرهنگام رای گیری از طریق پست که در میان شیوع بیماری توسط دموکرات ها ترجیح داده شد ، بهره مند می شود. رئیس جمهور ماه ها در مسیر مبارزات انتخاباتی به سر برد ، و بطور دروغ رای گیری را در نامه های رایانامه منفجر کرد که مستعد تقلب است – یکی از دلایلی که رای دهندگان حزب دموکراتیک جمهوری اسلامی احتمال استفاده از آنها را بسیار کمتر کرده است.

ترامپ بدون جورجیا و پنسیلوانیا نمی تواند راهی برای رسیدن به 270 رأی انتخاباتی پیدا کند ، بنابراین شانس وی برای تأمین مجدد انتخابات به تحولات این دو ایالت در روزهای آینده بستگی دارد.

در آریزونا ، چند بخش از آرا from از شهرستان ماریكوپا ، كه شامل ققنوس است ، اختلاف بایدن را به كمتر از 40 هزار رای كاهش داد ، در حالی كه تیم ترامپ اصرار داشت كه رئیس جمهور سرانجام پیروز خواهد شد و امیدهای خود را برای رسیدن به 270 زنده نگه دارد.

اگر بایدن در آریزونا و نوادا پیشتاز باشد ، بدون توجه به آنچه در پنسیلوانیا و جورجیا اتفاق می افتد ، به 270 رأی انتخاباتی می رسد و رئیس جمهور بعدی می شود.

پروژه های CNN بایدن از سه رای انتخابی مین حداقل سه رای به دست آورد ، به علاوه ویسکانسین ، میشیگان ، هاوایی ، رود آیلند ، مینه سوتا ، ویرجینیا ، کالیفرنیا ، اورگان ، ایالت واشنگتن ، ایلینویز ، نیوهمپشایر ، نیومکزیکو ، کلرادو ، کنتیکت ، نیوجرسی ، نیویورک ، ورمونت ، دلاور ، واشنگتن دی سی ، مریلند ، ماساچوست و یکی از 5 رای انتخاباتی نبراسکا. نبراسکا و ماین دو رای انتخابی به برندگان ایالت خود اعطا می کنند و سایر آرا votes انتخاباتی خود را بر اساس مناطق کنگره تقسیم می کنند.

پروژه های CNN برنده ترامپ ، مونتانا ، تگزاس ، آیووا ، آیداهو ، اوهایو ، می سی سی پی ، وایومینگ ، میسوری ، کانزاس ، یوتا ، لوئیزیانا ، آلاباما ، کارولینای جنوبی ، داکوتای شمالی ، داکوتای جنوبی ، آرکانزاس ، ایندیانا ، اوکلاهما ، کنتاکی ، ویرجینیا غربی ، فلوریدا خواهد شد. و تنسی و چهار رای از پنج رای انتخابی نبراسکا.

این یک داستان شکستن است و به روز خواهد شد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>