بایدن آریزونا را حمل می کند و به یک سنگر دیرینه جمهوری خواهان می پردازد

پیروزی بایدن در ایالتی که رهبران جمهوری خواه مانند باری گلدواتر و جان مک کین را به سمت برجستگی ملی سوق داد ، می تواند پیش بینی مشکلات پیش رو برای حزب باشد. سه تغییر اساسی در این ایالت به دموکرات ها در سال جاری کمک کرد: جمعیت در حال رشد لاتین که به دموکرات ها متمایل است ، افزایش تعداد رأی دهندگان از کشورهای لیبرال تر مانند کالیفرنیا و ایلینوی به آریزونا نقل مکان می کند ، و شیوه ای که رای دهندگان حومه به شدت با یک حزب جمهوری خواه به رهبری کسی شکسته شده اند مثل ترامپ.

آریزونا با آبی شدن ، به همسایه خود در شمال غربی – نوادا ، جایی که دموکرات ها کنترل تقریباً همه جنبه های دولت را در دست گرفته اند – نزدیک می شود و از سمت راست خمیده ایالتی فاصله می گیرد.

پیروزی دموکراتیک – که چند روز پس از پیش بینی CNC CNN پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد – توسط Maricopa County ، محل زندگی ققنوس و تقریبا 60٪ از کل مردم این ایالت برگزار شد. ماریکوپا سریعترین رشد در کشور است ، در طی دو دهه گذشته به یک انبوه مراکز کلانشهرها ، جوامع برنامه ریزی شده توسط آفتاب و مراکز خرید نوار شلوغ تبدیل شده است.

استیون اسلوگوکی ، رئیس حزب دموکرات های شهرستان ماریکوپا گفت: “شهرستان ماریکوپا برای مارک کلی و جو بایدن ایالت آریزونا را به دست آورد.” “ما در Maricopa ، ما منابع خود را متعهد کردیم که با رای دهندگان رنگین پوست ، زنان و گروه های سنتی کم نماینده در سراسر ایالت تماس بگیریم. ثابت شد که استراتژی ما موثر است.”

بایدن فقط دومین دموکرات است که از سال 1948 ، زمانی که هری ترومن پیروز شد ، آریزونا را فتح کرد. بیل کلینتون در سال 1996 به سختی برنده این ایالت شد ، اما آریزونا در دو دهه آینده بیشتر حرکت کرد و طرفداران تندروی مهاجرت مانند فرماندار یان بروور و کلانتر جو آرپایو شهرستان ماریکوپا را انتخاب کرد و قوانینی مانند SB 1070 را تصویب کرد ، یک قانون بحث برانگیز ایالتی که در صورت وجود “سو reasonable ظن منطقی” در مورد مهاجرت غیرقانونی ، افسران برای اجرای چک های مهاجرت ضمن اجرای سایر قوانین.

پیروزی دموکراتیک بر اساس کار سازمان های مردمی در آریزونا استوار است ، که بسیاری از آنها با افزایش اتحاد در مخالفت با آرپایو و سرکوب مهاجرت ، به افزایش جمعیت لاتین در این ایالت توجه داشتند. این گروه ها دستگاه دموکراتیک ایالت را – که پیروزی های کمی برای افتخارآفرینی در سال 2010 داشت – با عناصر سازنده مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک نیروی با نفوذ قادر به کسب کرسی سنا در سال 2018 فراهم کردند ، و ، فقط دو سال بعد ، دیگری صندلی سنا و مسابقه ریاست جمهوری.

لورا دنت ، مدیر اجرایی Chispa Arizona ، یکی از تعدادی از سازمانهایی که ائتلافی بنام Mi AZ ، اتحادی متشکل از شش گروه تشکیل داده اند ، گفت: “امسال یک پیروزی برای یک دهه کار در این ایالت بود.” سالها برای تعامل رای دهندگان ، به ویژه لاتینها تلاش کرده اند. “این یک دهه ساخت به اضافه بوده و کار مداوم سازماندهی بین دوره های انتخاباتی بسیار مهم بوده است.”

دنت گفت که سازماندهی در حدود SB 1070 “کاتالیزوری” برای این گروه ها برای متحد کردن چیزی و “ساختن این قدرت جمعی” است که امسال به نمایش گذاشته می شود. فقط از سال 2018 ، Chispa Arizona 44،000 رای دهنده ثبت نام کرده است و امسال 1.3 میلیون تماس با رای دهندگان در آریزونا برقرار کرده است.

این تغییر در آریزونا در واشنگتن دی سی نیز احساس خواهد شد ، زیرا عوامل ارشد حزب تلاش می کنند بفهمند که چگونه ایالتی مانند آریزونا را که از شش سال پیش به عنوان قفل جمهوری خواهان از دست داده بود ، از دست دادند. س keyال اصلی: آیا تشدید سازمان دموکراتیک در این ایالت ، آریزونا را در سالهای آینده از دسترس خارج می کند؟

یاسر سانچز ، یک وکیل مهاجرت که داوطلب شرکت در انتخابات ریاست جمهوری میت رامنی در انتخابات ریاست جمهوری 2012 شد و برای انتخاب مجدد مک کین در سال 2016 برای سنا کار می کرد ، گفت: “من فکر می کردم تا سال 2024 ، آریزونا واقعاً یک کشور نوسان پذیر خواهد بود.” کمک به سازماندهی رای دهندگان لاتین برای بایدن. “هر بار که می شنیدم پیش از این است ، فکر می کردم این آرزو است.”

پیروزی بایدن بر سر میراث مک کین ، یکی از سربازان اصلی آریزونا است که محافظه کاری “ماوریک” او ائتلافی از دموکرات ها ، مستقل ها و جمهوری خواهان را سال ها در این ایالت حمل می کرد. ترامپ و مک کین رابطه پرتنشی داشتند و هنگامی که سناتور علیه لایحه لغو اوباماکار رئیس جمهور رای آورد ، این تنش منفجر شد و باعث شد ترامپ حملات تمسخرآمیز سناتور جمهوری خواه را حتی پس از مرگ در سال 2018 دو برابر کند. این ، همراه با نظراتی که گفته می شود ترامپ درباره اعضای نظامی و کهنه سربازان گفته است ، بیوه مک کین ، سیندی مک کین ، را به حمایت از بایدن تشویق کرد ، این تایید اخبار صفحه اول در این ایالت است.

جمهوری خواهانی مانند چاد هیوود ، مدیر اجرایی سابق حزب جمهوری خواه آریزونا ، استدلال می کردند که پیروزی دموکرات ها نشان دهنده تغییر قابل توجهی در این ایالت نیست.

هیوود گفت: “این یک کشور بنفش بود که در طول سالهای اوباما قرمز به نظر می رسید ،” و افزود که اگر رئیس جمهور در پایان کمتر از 3 درصد ایالت را از دست بدهد ، “این یک تغییر گسترده دریا در آریزونا نیست”.

اما آریزونا در سال 2014 به قدری قابل اعتماد قرمز تلقی شد که مطالعه ای از سوی م Instituteسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه کالیفرنیا – لس آنجلس به نام Mesa – حومه پراکنده در شرق ققنوس – “محافظه کارترین شهر آمریکا” لقب گرفت.

جان گیلس ، شهردار مسا گفت: “ده سال پیش ، اگر می خواستید از نظر سیاسی مرتبط باشید و اگر می خواستید رأی شما تأثیری بگذارد ، احمقانه بودید که به عنوان یک دموکرات ثبت شوید زیرا آنها نتوانستند نامزد خود را برای برخی از دفاتر معرفی کنند.” یک جمهوریخواه ثبت شده در یک کار غیرحزبی. “و حتی در آن زمان ، این فقط داوطلبانه بود که به طور کلی توسط جمهوری خواهان کشته شد.”

در دهه اخیر ، مسا – مانند بسیاری از مناطق اطراف ققنوس – از نظر نژادی و سیاسی از تنوع بیشتری برخوردار شده است ، و باعث شد جیلز بگوید: “مطمئناً اکنون دیگر چنین نیست. بسیار رقابتی است.”

به گفته گیلز ، دلیل اصلی آن انتقال افراد به منطقه بود – مانند آمی شفر ، پیوند بایدن از شیکاگو که در سال 2019 به ققنوس نقل مکان کرد.

شفر پس از انداختن رأی خود گفت: “من امیدوارم که وضعیت آبی را تغییر دهم.” “باور کنید ، من سعی کردم همه را که احتمالاً می توانم تبدیل کنم ، برگردانم.”

همانطور که آریزونا به دلیل افرادی مانند شفر در حال تغییر است ، به دلیل جمهوری خواهان ثبت نام شده ای مانند جو هادوک ، مهندس کامپیوتر 62 ساله از ققنوس که در سال 2012 به رامنی رأی داد و طرفدار مک کین بود ، تغییر می کند. اما هادوک به همراه همسرش کریس در سال 2020 به بایدن رأی دادند.

هادوک پس از رأی دادن چند روز قبل از انتخابات گفت: “ترامپ برای کشور خطرناک است.” “در چهار سال گذشته ، جمهوری خواهان رنگ واقعی خود را نشان داده اند … فقط آرزو می کنم یک حزب میانه رو برگزار شود.”

دلیل دیگری که دموکرات ها بر این باورند که آنها در آریزونا رقابت می کنند ویروس کرونا بود که در تابستان ایالت را لرزاند ، بخشی از آن به دلیل تصمیم دولت ایالتی برای اجازه انقضا-دستور ماندن در خانه در ماه مه.

قبل از ویروس کرونا ، مقامات ملی جمهوری خواه به CNN گفتند “هیچ شکی نیست” آریزونا یک میدان اصلی جنگ بود اما “آنها نگران آبی شدن آریزونا نبودند.”

با گسترش ویروس در کل ایالت ، بیش از 160،000 مورد و 3600 نفر فقط در شهرستان Maricopa درگذشت که به سرعت تغییر کرد.

تأثیر ویروس در میان طرفداران ترامپ و بایدن قابل مشاهده است. افرادی که از رئیس جمهور حمایت می کردند ، اغلب به او تردید در مورد ویروس را منتقل می کردند ، و استدلال می کردند که او به طور ناعادلانه مورد سو استفاده قرار می گیرد و اظهار داشتند که بایدن بیش از حد مشتاق تعطیلی اقتصاد برای کنترل ویروس است. از نظر بسیاری از طرفداران بایدن ، ویروس کرونا مورد توجه قرار گرفت و بسیاری ترامپ را مقصر دانستند ، و اغلب اوقات تجربیات شخصی خود در مورد بیماری همه گیر را دلیل اصلی انتخاب خود برای حمایت از بایدن عنوان می کردند.

نیکی تاونز ، جوان 18 ساله ای از چندلر که اولین رای خود را برای بایدن به صندوق انداخت ، گفت: “نحوه واکنش بایدن به برخی موارد (در مورد ویروس) دیدگاه متفاوتی نسبت به میزان توجه وی به من ایجاد کرد.” در مورد نحوه مدیریت ویروس توسط ترامپ: “احساس می کنم او واقعاً با این ویروس مقابله نکرده است. این مورد نادیده گرفته می شود.”

پیروزی بایدن در آریزونا به دلیل کمبود تلاش ترامپ نبود. رئیس جمهور در سال 2020 هفت رویداد در این ایالت برگزار کرد. بایدن یک رویداد را پس از کنوانسیون ملی دموکرات ها در تابستان برگزار کرد ، یک تور اتوبوس در اطراف ماریکوپا در ماه اکتبر.

از نظر اسلاگوکی ، این دیدارها نتیجه کمی در جهت تمرکز رای دهندگان در زمینه آموزش ، مراقبت های بهداشتی و اقتصادی داشت.

رئیس حزب شهرستان گفت: “واضح است که رای دهندگان از آریزونا چیز جدیدی می خواستند. رای دهندگان برای رای دادن انرژی و ذوق و شوق داشتند. انتخابات شهرستان ماریکوپا ایمن ، مطمئن و شفاف است.” “آینده درخشانی برای شهرستان Maricopa در پیش است و من نمی توانم مغرورتر باشم.”