بانی گلیک ، دومین مقام عالی رتبه در USAID برکنار شد

این منابع گفتند ، بانی گلیک ، معاون مدیر آژانس ، بعد از ظهر جمعه یادداشتی از کاخ سفید دریافت کرد که به او می گوید تا ساعت 5 بعد از ظهر باید استعفا دهد در غیر این صورت بدون رضایت رئیس جمهور وی را بدون دلیل خاتمه می دهند. یکی از منابع گفت که این یادداشت شامل نامه فسخ امضا شده توسط مدیر دفتر کارکنان ریاست جمهوری کاخ سفید جان مک آنتی است.

این منبع گفت ، گلیك استعفا را در نظر نگرفت.

منابع به سی.ان.ان گفتند که آنها می ترسند این اقدام سهولت انتقال احتمالی میان ریاست جمهوری ترامپ و بایدن را به خطر بیندازد. برکناری گلیک در حالی اتفاق می افتد که آینده ریاست جمهوری ایالات متحده با اختلاف زیادی روبرو است و جو بایدن معاون رئیس جمهور پیشین آمادگی پیروزی را دارد و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هیچ نشانه ای برای تصدیق وی اعلام نکرد.
برکناری وی از این پست نیز در همان روزی انجام می شود که دوره قانونی بارسا به عنوان مدیر اجرایی آژانس تحت قانون اصلاحات جایگزین های فدرال منقضی می شود و منابع معتقدند که وی اخراج شده است تا وی بتواند در سمت خود باقی بماند. بارسا ، یک منصوب سیاسی که پیش از این دستیار مدیر دفتر USAID برای آمریکای لاتین و کارائیب بود ، در ماه آوریل پس از خروج مارک گرین از آژانس ، به عنوان مدیر مدیر شد. بر اساس این قانون ، بارسا می توانست فقط 210 روز پس از خالی شدن پست به عنوان مدیر سرپرستی فعالیت کند مگر اینکه جایگزین دائمی معرفی شود. این 210 روز جمعه نیمه شب منقضی می شود. با این حال ، با از بین رفتن گلیک ، منابع معتقدند که بارسا می تواند وظیفه فرماندهی دوم را با عنوان بازیگری به عهده بگیرد.

یک منبع دیگر در USAID به CNN گفت که آنها نیز گمان می کنند که چنین باشد. با این حال ، هیچ چیزی در مورد این تغییرات ، یا اینکه چه کسی آژانس ناظر بر توسعه بین المللی و تلاش های بشردوستانه آمریکا را به کارمندان آژانس اطلاع داده است.

CNN برای اظهار نظر با USAID و کاخ سفید تماس گرفته است.

منبع در USAID گفت که بارسا مورد علاقه مقامات شغلی نیست و مردم عجیب می دانند که او به عنوان مدیر اجرایی معرفی شده است زیرا آنها با Glick ، ​​یک منصوب جمهوری خواه که توسط سنا به عنوان معاون مدیر تأیید شده بود ، همکاری نزدیکتر داشته اند نقش در ژانویه 2019

قبل از نقش در USAID ، گلیک معاون وزیر وزارت امور خارجه مریلند در سالخوردگی تحت فرمانداری جمهوری خواه لاری هوگان بود. وی همچنین در بیوگرافی USAID خود در IBM و به عنوان یک مدیر ارشد غیرانتفاعی کار کرد و کار خود را به عنوان یک افسر خدمات خارجی در وزارت امور خارجه آغاز کرد.

یکی دیگر از شخصیت های ارشد جامعه کمک های بین المللی به شدت از گلیک صحبت کرد و گفت: “افراد جامعه بالاترین احترام را نسبت به او دارند” و او “رهبری اندیشه واقعی را برای آژانس به ارمغان آورد.”

این فرد و منابع آشنا ابراز نگرانی کردند که در صورت انتقال از دوره ترامپ به ریاست جمهوری بایدن ، عدم حضور وی احساس شود.

این مقام ارشد گفت: “در صورت انتقال ، او از دست خواهد رفت و این یک ضرر برای USAID خواهد بود.”

ترامپ با کم شدن شمارش انتخابات ، بی سر و صدا از تنظیم کننده اصلی انرژی خود پایین می آید

یکی از منابع آشنا همچنین ابراز نگرانی کرد که اگر بارسا به عنوان رهبر آژانس باقی بماند ، می تواند منصوبان ایدئولوژیک را بدون سابقه توسعه معرفی کند.

در دوران تصدی بارسا ، USAID تعدادی منصوب سیاسی جنجالی را به صفوف خود پیوسته است.

در آن زمان CNN گزارش داد ، مارك کوین لوید ، مشاور آزادی مذهبی كه در ژوئیه منصوب شد ، سابقه طولانی اظهارات ملتهب و ضد اسلام را دارد ، از جمله خواستار انقلاب مسلحانه در صورت پیروزی حزب چای در صندوق های رای.
مریت کوریگان ، که خصومت خود را نسبت به پناهندگان و مهاجران ابراز داشت ، ازدواج همجنس گرایان را مسخره کرد ، خواستار ایجاد “پدر سالاری مسیحی” شد و نوشت “توانمند سازی” دختران و گفتن آنها “برابر با مردان” اشتباه است ، آژانس را ترک کرد در ماه آگوست پس از مدتی کوتاه به عنوان معاون رابط کاخ سفید.

اندرو کاچینسکی و ام استک از CNN در تهیه این گزارش همکاری کردند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>