استنفورد پس از اصرار وی به مقاومت در برابر اقدامات بهداشت عمومی ، از دکتر اسكات اطلس فاصله می گیرد

دانشگاه گفت: “موضع استنفورد در زمینه مدیریت همه گیری در جامعه ما روشن است. ما از استفاده از ماسک ، فاصله اجتماعی و انجام نظارت و آزمایش تشخیصی پشتیبانی می کنیم. ما همچنین به اهمیت دقیق پیروی از راهنمایی های مقامات بهداشت محلی و ایالتی اعتقاد داریم.” در یک توییت

“دکتر اطلس نظراتی را بیان کرده است که با رویکرد دانشگاه در پاسخ به همه گیری ناسازگار است. اظهارات دکتر اطلس بیانگر نظرات شخصی وی است ، نه نظرات موسسه هوور یا دانشگاه.”

اطلس کمی پس از اعلام خبر محدودیت های جدید Covid-19 میشیگان در یک توییت انتقاد کرده بود و نوشت: “تنها راه متوقف کردن این است که مردم قیام کنند.”

وی گفت: “شما آنچه را قبول می كنید به دست می آورید.

این پیام – که مغایر با اجماع مقامات بهداشت عمومی است – بلافاصله باعث ایجاد تنش جدید بین کاخ سفید و فرماندار دموکرات میشیگان ، گرتچن ویتمر ، شد که مقامات فدرال و ایالتی ماه گذشته اعلام کردند هدف توطئه آدم ربایی تروریسم داخلی است. .

ویتمر در واکنش به توئیت اطلس عصر یکشنبه ، به ولف بلیتزر از سی ان ان گفت: “ما می دانیم که کاخ سفید دوست دارد ما را اینجا ، در میشیگان ، به ویژه من جدا کند. من قرار نیست مورد آزار و اذیت قرار بگیرم که دانشمندان و پزشکان معتبر را دنبال نکنم حرفه ای ها.”

Atlas که روز دوشنبه با فاکس نیوز صحبت کرد ، که در دفترچه توئیتر خود اشاره ای به موسسه هوور را حذف کرد ، گفت که او سعی در “تهدید یا تحریک خشونت” ندارد اما “در توییتر بسیار خوب نیست”.

مطالب پیشنهادی  آمریکا قبل از روی کار آمدن بایدن ، از جمع شدن بیشتر نیروها در افغانستان و عراق خبر می دهد

اطلس گفت که این توییت در پاسخ به “به معنای واقعی کلمه هزاران ایمیلی است که از مردم سراسر کشور می گیرم و از من خواهش می کنم که بفهمم چگونه می توانم به این قفل ها پایان دهم” ، از جمله اعضای خانواده افرادی که در اثر محدودیت های ناشی از خودکشی جان خود را از دست داده اند.

وی توضیح داد: “و منظور من ، و متاسفم که من در توییتر خیلی بیان نمی کنم ، این است که اساساً اگر می خواهید چیزهایی را تغییر دهید ، باید صدای خود را بشنوید.” “منظور من چیزی بیشتر از این نبود.”

بر خلاف کارشناسان پزشکی دولتی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا را در ماه های ابتدایی شیوع بیماری همه جانبه توصیه می کردند ، اطلس موضع عمومی در مورد ویروس را بسیار نزدیکتر به رئیس جمهور اتخاذ کرده است – از جمله فریب این ایده که مدارس نمی توانند این پاییز را دوباره باز کنند به عنوان “هیستری” و فشار برای از سرگیری ورزش های دانشگاهی.

ترامپ در ماه اوت گفت: “او با ما کار می کند و در مورد ویروس کرونا نیز با ما کار خواهد کرد.” “و او ایده های بسیار خوبی دارد. و او فکر می کند آنچه ما انجام داده ایم واقعاً خوب است و اکنون آن را به سطح جدیدی خواهیم رساند.”

بتسی کلاین و کوین لیپتاک از CNN در تهیه این گزارش همکاری کردند.