آموزش سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز

آیا کسی که هیچ شناختی از سیم پیچی ندارد هم می تواند در این دوره آموزشی شرکت کند؟ آیا آموزشگاه برای کارآموزانی که از شهرستان ها شرکت میکنند خوابگاه درنظر گرفته است؟ سیم پیچی موتور یکی از مراحلی است که در ساخت موتورهای مختلف باید طی گردد تا بتواند کار کند. برای راه اندازی و آغاز به کار در شغل های مختلف سرمایه اولیه اهمیت بسیاری دارد و چه بسا افرادی که به تمایل به راه اندازی یک کار می باشند اما به علت عدم وجود سرمایه کافی از انجام این کار سر باز می زنند. مرحله دوم را که به خوبی انجام دادید می تواند شارلاک یا وارنیش زدن موتور را شروع نمایید که جهت انجام این کار لازم است که مجدداً درپوش و محور موتور را باز نمایید و سیم پیچی داخلی آن را چک نمایید. بعد از گرم کردن موتور تا دمای موردنظر می تواند آن را از گرمکن خارج کرده و در ظرف لاک داخل کنید تا لاک یا وارنیش میان سیم ها وارد شوند. سیمپیچی قدیمی را گرم کنید.

این مجتمع تمام تلاش خود را بر این اصل نهاده که آموزش به صورت کامل و بدون نقص برگزار گردد تا کارآموزان با اعتماد به نفس بالا وارد بازار کار گردند. لذا از این رو آموزشگاه فنی پویان با استفاده از اساتید توانمند در این حوزه و با استفاده از دانش و تجهیزات بروز زمینه را برای علاقه مندان دوره سیم پیچی الکتروموتور ها و آرمیچر فراهم ساخته تا کارآموزان با دانش بالا دوره را به پایان برسانند. سپس سر پیچ گوشتی را در بخش زیری شیارهای فلزی بگذارید و آن را آرام به سمت بالا بگشید زیرا می تواند شیارها را بازتر کرده و باعث شود سیم هایی که پیچیده شده اند شل شوند. باید به این نکته هم توجه نمایید که مدل جدید سیم پیچی باید به صورت دقیق و محکم باشد که موتور الکتریکی بتواند کار کند.هر بخشی از سیم پیچی را که تمام کردید باید شیارهای روی کلاف را به سمت پایین آورده شود. در سیم بندی کلاف مساوی، کلافهای فازهای متفاوت از روی یکدیگر عبور کرده و آنها را باید نسبت به هم عایق کرد . 2. هسته مغناطیسی : که شامل مجموعه ای از ورقهای فولادی است که دارای شیار در سطح داخلی آن می باشد که پس از قرار گرفتن در کنار هم تشکیل یک حجم استوانه ای توخالی را میدهد .

شیاری كه بازوی دوم كلاف در آن واقع می شود را با توجه به گام سیم بندی در پهلوی همان عدد قبلی مربوط به بازوی اول كلاف و به صورت پر بردار می نویسیم تا جدول سیم پیچی مطابق زیر كامل شود. فرآیند سیم پیچی و سربندی، رسم نقشه و دیاگرام، تهیه جدول و انجام محاسبات، برخی از مهمترین مراحل آموزش سیم پیچی موتور به شمار میروند. از جمله وسایلی هستند که با پیشرفت در تکنولوژی به زندگی ما راه یافته اند. در سیم بندی کلاف مساوی، گام تمام کلاف ها در مجموعه سیم بندی با هم برابر بوده و برای پیجیدن آنها می توان از قالب هایی با اندازه مساوی استفاده کرد. به طور مثال سیم پیچی موتور کولر آبی که از جنس مس می باشند از موارد سخت جهت سیم کشی حساب می گردد که در زمان سرویس شدن کولر آبی باید به خوبی بررسی شود. اگر در سیم پیچی ابتدا و انتهای یک کلاف، اختلاف فازی ، کمتر از ۱۸۰ درجه الکتریکی باشد ، سیم بندی با گام کسری نامیده می شود. اگر نمی توانید سیم آهنربا را در همان اندازه سیم پیچ های اصلی موتور پیدا کنید ، اندازه بزرگتر را انتخاب کنید.

بسته به نوع موتوری که روی آن کار می کنید و مشکلی که در آن وجود دارد ، سیم پیچ های معیوب را می توان روی استاتور یا آرماتور مشاهده کرد. قبل از اینکه کوئل های برش خورده را کنترل کنید ، یک دستکش کار ضخیم بر روی دست خود بکشید تا از خود در برابر بریدگی و خراش محافظت کنید. در ابتدای کار نیاز است که سطح میز کار را که قرار است موتور را روی آن قرار دهید را تمیز کرده و بدون هرگونه آلودگی باشد. تخصصی بودن این شغل باعث شده تا تعداد افراد شاغل در این رشته کم باشند و این موضوع بازار کار این رشته را بسیار تخصصی و انحصاری کرده آموزش سیم پیچی به زبان فارسی است. موتورهای کولر دارای خصوصیات های مختلفی در بازار هستند که با روش های مختلفی سیم پیچی می شوند که در سه مرحله زیر می توانیم آن را برای اموزش سیم پیچی در یزد شما شرح دهیم. تعمیر در موتور سوخته کولرهای آبی در صورتی است که سیم پیچی داخلی آن سیاه شده است و بوی بدی از آن خارج شده است. به همین دلیل است که اغلب تعمیر و سیم پیچی موتور قدیمی نسبت به خریدن یک موتور جدید ترجیح داده میشود. یافتن افراد متخصص در انجام و سرویس سیم پیچی تجهیزات الکتریکی یک امر مهم در انجام تعمیرات و سرویس لوازم برقی در این زمینه است.