آریزونا پیروزی بایدن را تایید می کند – CNNPolitics

وزیر امور خارجه آریزونا ، کتی هابز ، یک دموکرات ، صبح روز دوشنبه نتایج انتخابات را تأیید کرد و گفت: “علی رغم ادعاهای بی اساس خلاف این ، روند انتخابات از مطمئن ترین مراحل در تاریخ معاصر است.” فرماندار ایالت داگ دوسی و دادستان كل مارك برنوویچ به همراه رابرت بروتینل رئیس دادگاه عالی آریزونا شاهد این گواهینامه ها بودند كه طبق قوانین ایالتی الزامی است. این سه مقام جمهوری خواه هستند.

دوسی ، که اظهارات هابز را تکرار می کرد و از یکپارچگی سیستم انتخابات آریزونا تمجید می کرد ، همچنین گفت که او اسناد رسمی را امضا می کند و آن را به دست رئیس سنای ایالات متحده تحویل می دهد ، به طوری که کلی “می تواند به همان سرعت سوگند یاد کند. ممکن است “

وزیر امور خارجه گفت: بایدن با 10457 رای ترامپ را شکست داد.
تصدیق نتایج انتخابات معمولاً یک امر رسمی است ، اما این روند موضوع تلاش دیرینه رئیس جمهور دونالد ترامپ برای چسبیدن به قدرت بود. مبارزات انتخاباتی وی به امید لغو پیروزی بایدن از طریق کالج انتخاباتی ، بدون موفقیت تلاش کرده است تا صدور گواهینامه را در ایالات کلیدی مسدود یا به تأخیر بیندازد.

کلی که سناتور جمهوری خواه مارتا مک سالی را در یک انتخابات ویژه شکست داد ، به گفته یکی از دستیاران ارشد حزب دموکرات ظهر چهارشنبه سوگند یاد می کند. با این کار امتیاز فعلی جمهوری خواهان در سنا به 48-52 کاهش می یابد.

تلاش های ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج در روز دوشنبه با حضور وکلای وی ، رودی جولیانی و جنا الیس ، در آریزونا در دیدار با برخی از اعضای حزب قانونگذاری ایالتی آمریکا برای بحث در مورد ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در انتخابات صورت گرفت ، هرچند بحث در این مورد نبود. جلوگیری از صدور گواهینامه

کمی قبل از صدور گواهینامه ، رئیس بخش جمهوری خواه آریزونا ، کلی وارد در جلسه دادرسی در دادگاه ایالتی در رابطه با برنامه ریزی شده برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات که وکیل وی گفت ، او قصد دارد بعداً در همان روز تشکیل شود شرکت کرد. وارد هفته گذشته اسنادی را در دادگاه عالی ایالت ثبت كرد كه نشان می داد به محض تأیید نتایج آریزونا ، نتایج انتخابات را به چالش می كشد. طبق قوانین ایالت ، هرگونه چالش حقوقی باید ظرف پنج روز از زمان صدور گواهینامه ارسال شود.

وكیل وارد خواستار بازرسی حداكثر 2٪ از امضاهای رای دهندگان در پاكت نامه های رای گیری در شهرستان ماریكوپا و برگه های رای گیری “كپی شده” یا كپی شده توسط كارگران انتخابات بود ، زیرا توسط دستگاه ها قابل خواندن نیست. چهار دادخواست قبلی مربوط به GOP آریزونا ، مبارزات انتخاباتی ترامپ یا سایر احزاب که فرایندهای انتخابات در آریزونا را به چالش می کشند ، نتوانستند روند صدور گواهینامه را از خط خارج کنند.

قبل از صدور گواهینامه رسمی در روز دوشنبه ، هابز خاطرنشان کرد که بیش از 3.4 میلیون رأی برای انتخابات عمومی در آریزونا به صندوق انداخته شده است ، با مشارکت نزدیک به 80 درصد. وی گفت ، بیش از 88 درصد آرا early زودهنگام انداخته شد.

هابز گفت: “علی رغم چالش های بی سابقه” که توسط همه گیری Covid-19 ایجاد شد ، “آریزونها برای دموکراسی ما ظاهر شدند.”

تلاش های ترامپ برای لغو نتایج انتخابات رو به پایان است زیرا سایر ایالت ها نتایج خود را تأیید می کنند ، از جمله پنسیلوانیا و نوادا ، هر دو روند صدور گواهینامه خود را هفته گذشته به پایان رساندند. دولت ها قرار است نتایج خود را تا 8 دسامبر قبل از جلسه کالج انتخاباتی در 14 دسامبر تأیید کنند.
ترامپ انتخابات را قبول نکرده است و او هنوز هم بدون دلیل ادعا می کند که پیروز شده است ، اما دولت او دسترسی به مواد انتقال و توجیهات امنیت ملی را برای بایدن و تیمش تأیید کرده است.

این داستان با اطلاعات اضافی به روز شده است.

Devan Cole از CNN در تهیه این گزارش مشارکت داشت.