آخرین اخبار در مورد انتقال ترامپ و بایدن

رئیس جمهور منتخب جو بایدن در تاریخ 25 نوامبر سخنرانی شکرگذاری را در تئاتر Queen در ویلمینگتون ، دلاور ارائه داد.
رئیس جمهور منتخب جو بایدن در تاریخ 25 نوامبر سخنرانی شکرگذاری را در تئاتر کوئین در ویلمینگتون ، دلاور ارائه داد. چندان خانا / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ

رئیس جمهور منتخب جو بایدن فردا وارد ماه دسامبر می شود و هنوز سوالی در مورد یکی از مهمترین تصمیمات کابینه وی وجود دارد: وی چه کسی را به عنوان وزیر دفاع معرفی می کند؟

افرادی که با این موضوع آشنا هستند به CNN می گویند ، سه نامزد برای هدایت وزارت دفاع در حال رقابت هستند ، که میچل A. فلورنوی ، جه جانسون و لوید آستین هنوز مورد بررسی قرار می گیرند.

سناتور تامی داك ورث ، یك حزب دموكرات ایلینوی و كهنه سرباز رزم آراسته ، با توجه به عدم تمایل بایدن برای ایجاد هرگونه جای خالی در سنا ، دیگر چهره جدی پیدا نمی كند.

فلورنوی ، یک مقام باسابقه پنتاگون ، زمانی به عنوان یک قفل برای موقعیت در نظر گرفته می شد و هنوز هم بسیار مخلوط است ، افرادی که با این موضوع آشنا هستند می گویند ، اما استثنای او از طیف گسترده ای از انتخاب گزینه های مانع در موج اول انتخاب کابینه بر عدم اطمینان پیرامونش تأکید کرد.

جانسون به عنوان مشاور عمومی در پنتاگون و همچنین وزیر امنیت داخلی کار می کرد. آستین ، یک ژنرال بازنشسته ارتش که در دوران اوباما فرماندهی مرکزی را به عهده داشت ، برای تأیید پست غیرنظامی نیاز به معافیت از کنگره دارد زیرا او فقط چهار سال پیش از خدمت فعال بازنشسته شد.

جانسون و آستین ، که آفریقایی-آمریکایی هستند ، به عنوان اولین وزیر دفاع سیاه پوست ، نامزدهای تاریخ ساز خواهند بود. فلورنوی نیز به عنوان اولین زنی که پنتاگون را اداره می کند ، همینطور است.

این اطلاع هنوز به زودی – شاید اواخر این هفته یا هفته آینده – انتظار می رود – اما زمان دقیق آن منوط به تصمیم نهایی است که تا اواخر عصر یکشنبه هنوز به دست نیامده است ، افراد مطلع با این موضوع می گویند.

افتتاح پنتاگون البته در خلا اتفاق نمی افتد.

بایدن همچنین هنوز در جستجوی شخصی است که آژانس اطلاعات مرکزی را هدایت کند – و افراد مطلع نیز گفته می شوند که جانسون حداقل برای این پست مورد بررسی قرار می گیرد.

سو گوردون ، معاون اصلی سابق مدیر اطلاعات ملی ، در میان مدعیان هدایت CIA است ، افرادی که با این موضوع آشنا هستند ، وینسنت استوارت ، رهبر سابق آژانس اطلاعات دفاع و ژنرال تفنگداران دریایی ، می گوید. او نیز برای خدمت در پست غیرنظامی نیاز به معافیت از کنگره دارد.

سی.ان.ان روز یکشنبه گزارش داد ، تام دونیلون ، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور اوباما که در میان مدعیان اصلی هدایت CIA بوده است ، دیگر تحت نظر نیست.

یک مقام گذار گفت که اعلامیه های پنتاگون و سیا هنگامی که بایدن به تصمیمات خود می رسد ، اعلام می شود و هر گونه پیشنهاد تأخیر را رد می کند. با این وجود انتظار می رود هر دو پست علاوه بر پست های دیگر در کابینه ، در ماه دسامبر برگزار شود.