آخرین اخبار در مورد انتقال ترامپ و بایدن

تراشه Somodevilla / گتی ایماژ
تراشه Somodevilla / گتی ایماژ

تیم انتقال بایدن روز سه شنبه اعلام کرد ، رئیس جمهور منتخب جو بایدن ژنرال بازنشسته ارتش لوید آستین را به عنوان نامزد خود برای وزیر دفاع معرفی کرد. وی قرار است نامزد خود را به طور رسمی در رویدادی امروز بعد از ظهر در ویلمینگتون ، دلاور معرفی کند.

فرمانده سابق فرماندهی مرکزی ایالات متحده در صورت تأیید سنای آمریکا به عنوان اولین فرد سیاه پوستی که پنتاگون را رهبری می کند ، تاریخ سازی می کند.

بایدن در مقاله ای نوشت: “امروز ، من از لوید آستین می خواهم كه یك بار دیگر برای ایالات متحده آمریكا مأموریت بگیرد – این بار به عنوان وزیر منصوب وزارت دفاع. من می دانم كه او كار برجسته ای انجام خواهد داد.” منتشر شده توسط آتلانتیک در روز سه شنبه.

“در بیش از 40 سال حضور در ارتش ایالات متحده ، آستین با مهارت فوق العاده و نجابت شخصی عمیق با هر چالش روبرو شد. او یک سرباز و رهبر واقعی و آزمایش شده است. من ساعتهای بی شماری را با او ، در زمینه و در اتاق وضعیت کاخ سفید. “

آستین در گذشته با بایدن همکاری نزدیک داشته است. در حالی که بایدن معاون رئیس جمهور بود ، آستین به عنوان معاون رئیس ستاد ارتش و فرمانده کل نیروهای آمریکایی در عراق و بعداً فرمانده CENTCOM خدمت می کرد. بایدن و آستین در مورد طیف وسیعی از موضوعات ، از جمله در خاورمیانه و آسیای میانه و جنوب ، گفتگو کردند.

آستین برای تأیید پست غیرنظامی نیاز به معافیت از کنگره دارد زیرا قانون فدرال قبل از تصدی مسئولیت به هفت سال بازنشستگی از وظیفه فعال نیاز دارد. آستین فقط چهار سال پیش از خدمت فعال بازنشسته شد.

اگرچه استفاده از چشم پوشی نادر است ، ژنرال بازنشسته دریایی جیمز ماتیس در سال 2017 از کنگره چشم پوشی کرد تا به عنوان وزیر دفاع رئیس جمهور ترامپ خدمت کند.

برخی از دموکرات های کنگره در آن زمان ابراز نگرانی در مورد کنار گذاشتن سابقه حفظ رهبری غیرنظامی در ارتش کردند ، اما در نهایت این معافیت به تصویب هر دو اتاق رسید و به ماتیس اجازه داد تا در سمت خود تا زمان عزیمت در دسامبر 2018 خدمت کند.